Mieszkańcy powyżej 65. roku życia z maskami od miasta

0

Kilkaset maseczek ochronnych trafi w ręce stargardzian powyżej 65. roku życia. To kolejny pomysł miasta na ograniczanie rozprzestrzeniania się koronawirusa, który jest szczególnie niebezpieczny dla osób starszych.

Maski są rozdawane przez funkcjonariuszy straży miejskiej. Najstarsi mieszkańcy Stargardu otrzymają ich w sumie kilkaset. To jedna z najprostszych form ochrony przed zakażeniem. Podczas epidemii zwłaszcza seniorzy muszą bardzo dbać o swoje zdrowie.

W sklepach już są dostępne – bezpłatnie – jednorazowe rękawiczki. Teraz dzięki wsparciu miasta osoby starsze otrzymają także maseczki. Dotyczy to zwłaszcza seniorów, robiących zakupy w sklepach wielkopowierzchniowych. Strażnicy w tym tygodniu pojawiają się w najpopularniejszych marketach w Stargardzie.

Zgodnie z zaleceniami osoby starsze powinny – w miarę możliwości – unikać wychodzenia na zewnątrz. Dobrze byłoby, aby planując przedświąteczne zakupy, mieszkańcy powyżej 65. roku życia wybrali się do sklepów między godz. 10:00 a 12:00. To specjalne godziny przeznaczone właśnie dla seniorów.

Podobnie jak w sklepach, także w placówkach pocztowych wprowadzone zostały godziny dla seniorów – również między godz. 10:00 a 12:00.

Jak podkreślają eksperci, ograniczenie kontaktu z innymi ludźmi to najlepszy sposób na walkę z epidemią koronawirusa.

(r) – źródło: UM w Stargardzie

fot. Straż Miejska w Stargardzie

Poprzedni artykułZS nr 5 w Stargardzie drukuje w 3D elementy do gogli i przyłbic
Następny artykułZnikające rondo znowu widoczne


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj