Nowe zasady w szpitalach, aby minimalizować ryzyko zakażeń koronawirusem

0

Wojewoda zachodniopomorski wydał szpitalom na terenie Pomorza Zachodniego polecenie wprowadzenia nowych zasad organizacji pracy na izbach przyjęć i szpitalnych oddziałach ratunkowych ze względu na zagrożenie epidemiczne wirusem SARS-CoV-2 wśród personelu medycznego i pacjentów szpitali.

Zgodnie z poleceniem, praca izby przyjęć oraz szpitalnego oddziału ratunkowego ma zostać zorganizowana w sposób umożliwiający bezpieczną segregację i separację osób z podejrzeniem lub chorych na COVID-19 od innych osób, przebywających na SORach lub izbach przyjęć.

Szpitale mają wydzielić strefy dla osób z podejrzeniem COVID-19 bez objawów oraz strefy dla osób z podejrzeniem COVID-19 mających objawy infekcji.

Wszystkie szpitale obowiązuje również tzw. triaż w szpitalach niezakaźnych. Zawiera on wytyczne dot. segregacji pacjentów z podejrzeniem COVID-19.

Do tej pory przed zachodniopomorskimi szpitalami stanęły 22 namioty pneumatyczne, rozstawione przez strażaków, które pełnią funkcję polowej izby przyjęć. Właśnie tam przeprowadzany jest triaż, jeśli szpital nie może wydzielić osobnego pomieszczenia do procedury segregacji medycznej. Namioty są wyposażone w oświetlenie oraz nagrzewnicę, co umożliwia przyjmowanie pacjentów o każdej porze i w każdych warunkach pogodowych.

Polecenie wojewody podyktowane jest koniecznością minimalizowania ryzyka zakażeń wirusem SARS-CoV-2 w szpitalach na terenie Polski.

– Uwzględniając stan zagrożenia epidemicznego wirusem SARS-CoV-2 wśród personelu medycznego i pacjentów szpitali, ścisłe zasady przyjmowania pacjentów pozwolą ograniczyć rozprzestrzenianie się wirusa – mówi wojewoda zachodniopomorski Tomasz Hinc.

Dodatkowo cały personel szpitala, wchodzący na jego teren, ma mieć wykonany obowiązkowy pomiar temperatury ciała.

(r) – źródło: ZUW Szczecin

fot. Bożena Kuszela

Poprzedni artykułKoronawirus. Drugie pytania i odpowiedzi z prezydentem Stargardu
Następny artykułZS nr 5 w Stargardzie drukuje w 3D elementy do gogli i przyłbic


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj