Pieśń Avinu Malkeinu w hołdzie ofiarom zbrodni katyńskiej

0

13 kwietnia obchodzony jest Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej. W tym roku mija 80 lat od tego tragicznego wydarzenia. Z tej okazji – w ramach #kulturawsieci i akcji #zostańwdomu – MDK Stargard zaprasza w wigilię tej wyjątkowej rocznicy do wysłuchania pieśni Avinu Malkeinu w wykonaniu Nailah Vitha.

Premiera 12 kwietnia o godzinie 17:00 pod linkiem https://youtu.be/0fX-4-7DYOs

– Naszym działaniem chcemy wszystkim umożliwić oddanie symbolicznego hołdu ofiarom, które zakończyły życie w Lesie Katyńskim. Dziękuję pracownikom Domu przy Portowej 3, że pomimo zdalnej pracy, w zaciszach swoich domów połączyli wspólnie siły i umożliwili nam wzięcie udziału w niecodziennej premierze – mówi dyrektor MDK Małgorzata Flas.

Avinu Malkeinu to modlitwa judaistyczna, która zawiera błagania o przebaczenie popełnionych grzechów i prośby o błogosławieństwa.

– Rocznica zbiegła się z bardzo trudnym i tragicznym czasem pandemii na całym świecie. Wspólnie z pracownikami MDK postanowiliśmy właśnie modlitwą uczcić te dni – mówi Nailah Vitha, tegoroczna stypendystka Prezydenta Stargardu, która wykonała utwór w języku polskim.

Muzykę skomponował Max Janowski, kierownikiem artystycznym przedsięwzięcia była Ewa Krysian. Nagranie i montaż jest dziełem Adriana Barczaka – Studio Nagrań i Realizacji Dźwięku, Młodzieżowy Dom Kultury w Stargardzie.

(r)

Poprzedni artykułGdzie się leczyć w czasie Świąt Wielkanocnych
Następny artykułWiosna w Stargardzie. Żonkile na dobry nastrój – mimo wszystko


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj