Koronawirus. W Specmie zakażona 1 osoba, łącznie 11 osób na kwarantannie

0

Jak informuje Twoje Radio, w firmie Specma Polska, której siedziba znajduje się w Stargardzkim Parku Przemysłowym, wdrożone zostały procedury bezpieczeństwa, gdy okazało się, że jedna z pracownic biurowych została zakażona koronawirusem (to 9. przypadek w powiecie stargardzkim, uwzględniony we wczorajszych danych Ministerstwa Zdrowia).

Produkcja w firmie, która zatrudnia ponad 100 osób, odbywa się normalnie. Pracownicy produkcyjni pracują na dwie zmiany, które nie mają ze sobą kontaktu.

Poniżej oświadczenie dyrektora zakładu Bartosza Petrykowskiego:

„Szanowni Państwo,

W nawiązaniu do doniesień na temat wykrytego przypadku zakażenia COVID-19 u pracownika Specma Polska, pragnę zapewnić Państwa, że firma podjęła wszelkie niezbędne działania związane z zabezpieczeniem naszych pracowników i ich zdrowia.

Od 17 marca br. wprowadzone zostały nowe zasady pracy na terenie firmy. Bazując na zaleceniach Ministerstwa Rozwoju, wydanych dla zakładów pracy, stworzyliśmy nowe procedury. Osoby wykonujące prace biurowe otrzymały zalecenie pracy zdalnej, natomiast z racji specyfiki pracy produkcyjnej, wdrożyliśmy specjalne zmiany i nowe procedury pracy. Wprowadzony został m.in. pomiar temperatury ciała, stanowiska pracy mają wyznaczone miejsca z zachowaniem odpowiedniego dystansu, jak również wprowadziliśmy obowiązkową dezynfekcję stanowisk pracy. Ze względu na specyfikę produkcji, zmiany zostały nieco zmodyfikowane, aby uniemożliwić pracownikom jednej zmiany kontakt z osobami pracującymi na drugiej zmianie.

Przypadek osoby zakażonej COVID-19 został potraktowany przez nas wyjątkowo poważnie. W błyskawicznym tempie wprowadziliśmy odpowiednie działania. Osoba potencjalnie zakażona, została objęta kwarantanną w sobotę wielkanocną (ze względu na zagrożenie zakażeniem przez członka rodziny pracującego w służbie zdrowia). Pozytywny wynik testu pracownik otrzymał we wtorek rano, o czym zostaliśmy poinformowani i niezwłocznie (we wtorek o godzinie 8.30) uznaliśmy, iż wszyscy pracownicy, którzy mieli kontakt z potencjalnie chorą osobą – również zostaną objęci kwarantanną domową. Osoba zakażona, ostatnio pracująca głównie zdalnie, przebywała na terenie firmy jeden dzień, w piątek 10 marca. Osoba ta czuła się dobrze, nie wykazywała żadnych objawów infekcji. Przez cały dzień pracy miała maseczkę oraz rękawiczki. Na kwarantannie, z zaleceniem samoobserwacji, przebywa łącznie 11 osób. Odpowiednia lista osób potencjalnie zakażonych dostarczona została przez nas do jednostek Sanepidu w Stargardzie i Szczecinie.

Jako dyrektor Specma Polska jestem przekonany, że wdrożone przez nas procedury i szybka reakcja były odpowiednie. Jesteśmy w stałym kontakcie z Sanepidem i wykonujemy wszystkie zalecenia. Wierzę też, że nasi pracownicy poradzą sobie z tą sytuacją. Na tę chwilę wiem, że wszyscy czują się dobrze i to jest dla mnie najważniejsze. Jednocześnie pragnę zapewnić Państwa, że wprowadzamy do firmy kolejne działania zabezpieczające naszych pracowników, tj. obowiązek noszenia maski ochronnej i dodatkowe dezynfekcje miejsc wspólnych.

Wszyscy pracownicy zostali wyposażeni w komplet maseczek ochronnych wielorazowego użytku, dostępne są maseczki jednorazowe, rękawice nitrylowe, jak również środki dezynfekujące.

Pozostaje nam wszystkim mieć nadzieję, że osoby na kwarantannie pozostaną w dobrym zdrowiu a osoba zakażona szybko wyzdrowieje”.

(r) – źródło: Twoje Radio

fot. Bożena Kuszela/archiwum

Poprzedni artykułRowerem z Belgii przez „zieloną granicę” z pominięciem kontroli sanitarnej
Następny artykułDPS Dolice pod szczególną ochroną


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj