Rowerem z Belgii przez „zieloną granicę” z pominięciem kontroli sanitarnej

0

Od dnia wprowadzenia obostrzeń związanych z epidemią COVID-19 część przejść granicznych została całkowicie zamknięta, na kilku przejazd odbywa się po odbyciu kontroli. Zakazane jest przekraczanie granic w pozostałych miejscach. Jednak nie wszyscy chcą się dostosować do obowiązujących reguł.

– Tak też było z obywatelem RP, który 11 kwietnia br. nielegalnie wjechał na terytorium RP przez tzw. zieloną granicę, pomijając tym samym obowiązkową kontrolę sanitarną – informuje Małgorzata Brzoza, rzecznik prasowy Izby Administracji Skarbowej w Szczecinie.

Mężczyznę jadącego z bagażem na rowerze zatrzymano w okolicach stacji paliw Orlen przy autostradzie A6 w odległości ok. 1,5 km od wyznaczonego granicznego punktu kontroli sanitarnej. Zatrzymania dokonali funkcjonariusze Zachodniopomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego.

Zatrzymany, obywatel RP, wyjaśnił, że 3 dni wcześniej wyjechał rowerem z Belgii, gdzie pracował. Twierdził również, że był nosicielem koronawirusa, ale został w Belgii wyleczony.

Z uwagi na powyższe wyjaśnienia, o zatrzymaniu poinformowano punkt kontrolny Straży Granicznej i Służbę Dyżurną ZUCS w Szczecinie.

Na miejsce zdarzenia przyjechały patrol Straży Granicznej oraz Wojska Polskiego. Mężczyznę przebadały służby Państwowego Ratownictwa Medycznego. Nie stwierdzono u niego objawów i symptomów chorobowych, jednakże, zgodnie z obowiązującym przepisami, skierowano go na 14-dniową obowiązkową kwarantannę do miejsca wyznaczonego przez Wojewódzką Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Szczecinie – Hotelu Silver w Szczecinie.

Za nielegalne przekroczenie granicy mężczyznę ukarano mandatem w wysokości 500 zł.

(r)

Poprzedni artykułŚwiąteczny weekend na terenie powiatu stargardzkiego
Następny artykułKoronawirus. W Specmie zakażona 1 osoba, łącznie 11 osób na kwarantannie


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj