Miasto kupiło maseczki dla stargardzian – dla tych, którzy sami nie potrafią jej pozyskać 

0

Od czwartku 16 kwietnia w całej Polsce obowiązuje nakaz zakrywania nosa i ust w przestrzeni publicznej. Wielu mieszkańców ma już swoje maseczki, m.in. seniorzy. Miasto także zakupiło kilka tysięcy wielorazowych masek. Są one przeznaczone dla tych, którzy najbardziej ich potrzebują i nie mogą samodzielnie zaopatrzyć się w tego typu ochronę.

Zgodnie z wytycznymi rządu twarz można zabezpieczyć kupioną maską, ale też szalikiem lub chustą.

– W pierwszej kolejności wyposażyliśmy w maseczki stargardzian z grupy największego ryzyka. Do seniorów trafiło ich kilkaset. Wielu mieszkańców ma własne maski. Niektórzy używają chust i szalików. Jeżeli jednak ktoś nie może zdobyć takiego zabezpieczenia, to dajemy możliwość bezpłatnego otrzymania maseczki. W takich przypadkach można dzwonić do Biura Obsługi Klienta Urzędu Miejskiego – mówi prezydent Rafał Zając. Pracownicy BOK są dostępni pod numerem telefonu 91 578 48 81.

Maski zakupione przez miasto są wielorazowe. Po użyciu wystarczy je wyprać lub wyparzyć, a następnie wyprasować przed kolejnym założeniem. Trzeba pamiętać, żeby zawsze wkładać maseczkę czystymi rękami, a ściągać, trzymając za gumki lub troczki. W ten sposób zmniejsza się ryzyko zarażenia. Z kolei zużyte maski jednorazowe należy jak najszybciej wyrzucić do najbliższego śmietnika. W domach powinny trafić do koszy na odpady zmieszane.

Od początku epidemii koronawirusa miasto nieodpłatnie przekazało kilka tysięcy maseczek i strojów ochronnych także dla szpitala, pogotowia ratunkowego, Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej i Straży Miejskiej.

Firmy i instytucje, które chcą zaopatrzyć się w takie zabezpieczenia, mogą skorzystać też z ofert wielu osób prywatnych, stowarzyszeń i przedsiębiorstw szyjących w Stargardzie.

(r), fot. – źródło: UM w Stargardzie

Poprzedni artykułFilharmonia w Szczecinie zaprasza na koncert online: Szuka. Burzy. Buduje. SBB z orkiestrą
Następny artykułRząd luzuje ograniczenia związane z COVID-19 – w czterech etapach


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj