Stroje ochronne dla pogotowia w darze od Branddexu

0

Kolejna firma ze Stargardu wspiera służby medyczne w naszym mieście. Branddex przekazał pogotowiu ratunkowemu 140 profesjonalnych kombinezonów ochronnych i 100 maseczek. Stroje zmniejszą ryzyko zarażenia lekarzy i ratowników koronawirusem.

Wartość kombinezonów i masek to około 15 000 zł. Zostały przekazane wczoraj – bezpłatnie. Zapotrzebowanie na konkretne środki ochrony osobistej ustalono z dyrekcją pogotowia. Kombinezony i maseczki będą wykorzystywane podczas udzielania pomocy osobom z podejrzeniem zarażenia koronawirusem. Ratownicy wyjeżdżający do takich zgłoszeń muszą zachować szczególną ostrożność. W czasie epidemii potrzebują jeszcze więcej tego typu zabezpieczeń. Stroje przekazane przez firmę Branddex są profesjonalne – mają wszystkie atesty i mogą być wykorzystywane przez służby medyczne.

Branddex ma siedzibę w Stargardzie. Firma została założona w Niemczech, a od 1994 r. działa w Polsce, produkując wyroby ogniochronne wykorzystywane w budownictwie. Ich produkty powstają z wykorzystaniem nowoczesnych technologii. Charakteryzują się trwałością i wysoką jakością wykonania. Firma posiada dwa piece testowe, w których wykonywane są wstępne próby trwałości wyrobów odpornych na ogień.

W naszym mieście wiele przedsiębiorstw przyłączyło się do walki z koronawirusem. Filter i Klippan uszyły już setki maseczek, fartuchów i pościeli, które trafiły m.in. do szpitala w Stargardzie. Również miasto przekazuje stroje ochronne wszędzie tam, gdzie teraz są najbardziej potrzebne. Maseczki szyją też osoby prywatne, parafie, członkowie fundacji, klubów i stowarzyszeń. Z kolei Straż Miejska otrzymała tego typu zabezpieczenie od działającego w Stargardzie sklepu Bricomarche. Wsparcia udzielają też twórcy lokalnej gastronomii, dostarczając posiłki służbom medycznym.

(r) – źródło: UM w Stargardzie

fot. Tadeusz Surma

Poprzedni artykuł„Bordowa krew”. Udało się zebrać 10 litrów krwi!
Następny artykułAkcja #pozytywka. Wymyśl zdanie, które pocieszy i doda sił


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj