Nie śmieć! Nie ryzykuj zakażenia! Jednorazowe rękawiczki i maski wyrzucaj do kosza

0

W trosce nie tylko o środowisko, ale w głównej mierze o nasze zdrowie, pozbywajmy się odpadów w postaci zużytych rękawiczek i maseczek w odpowiedzialny sposób. Niestety zdarzają się przypadki, że tuż po zrobieniu zakupów, jednorazowe rękawiczki czy maseczki są wyrzucane na chodnik lub ulicę. Taka niefrasobliwość i brak wyobraźni może powodować zagrożenie.

Główny Inspektor Sanitarny określił sposób postępowania z maseczkami i rękawiczkami od osób zdrowych: Odpady w postaci zużytych maseczek oraz rękawiczek ochronnych (niezależnie od materiału, z jakiego są wykonane), wytworzonych przez zdrowe osoby, powinny być wrzucane do pojemnika na odpady zmieszane. Dotyczy to maseczek i rękawiczek, które są stosowane zarówno w domach, w miejscu pracy, podczas zakupów czy w środkach komunikacji miejskiej.

Ważne, aby – w celu minimalizacji ryzyka zarażenia i rozprzestrzeniania się koronawirusa – zużyte środki ochronne  jak najszybciej trafiły do odpowiednich pojemników, w tym do śmietników znajdujących się w przestrzeni publicznej. W ten sposób chronimy przed zarażeniem zarówno siebie, jak i innych.

W czasie epidemii zasady segregowania pozostałych odpadów przez osoby zdrowe pozostają bez zmian. Dla chorych na COVID-19, przebywających w domowej izolacji, Ministerstwo Klimatu przygotowało specjalne wytyczne odnoszące się do bezpiecznego składowania i wywożenia śmieci. Szczegółowe informacje można znaleźć tutaj.

(r), fot. – źródło: ZUK Stargard

Poprzedni artykułPieszym i rowerzystom jaśniej na ścieżce obok „białych koszar”
Następny artykułTarcza antykryzysowa. Najczęstsze błędy przy wypełnianiu wniosków


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj