Dofinansowanie na dalszy ciąg Metalowej

0

Miasto pozyskało prawie 1,8 mln zł na kolejną inwestycję drogową w Parku Przemysłowym Nowoczesnych Technologii. Dzięki tym pieniądzom ulica Metalowa zostanie wydłużona. Przy nowej jezdni pojawi się chodnik i ciąg pieszo-rowerowy oraz pasy zieleni. Wartość prac to ponad 3,5 mln zł – informuje magistrat.

W styczniu br. Stargard zdobył już prawie 23 mln zł dofinansowania na kompleksowe dozbrojenie ponad 20 hektarów w PPNT.

Przedłużona ul. Metalowa połączy kolejne tereny inwestycyjne z już istniejącymi.

– W tym roku rozpoczęliśmy następny, gigantyczny etap uzbrajania działek w PPNT. Ponad 20 kolejnych hektarów jest przygotowywanych do przyjęcia nowych firm. Zdobyte teraz dofinansowanie powoduje, że trwające uzbrajanie działek będzie kompletne. Jestem przekonany, że może się to przełożyć na dalszy dynamiczny rozwój całego Stargardu – mówi prezydent Rafał Zając.

Po jednej stronie nowej drogi wykonany zostanie szeroki na 3,5 m ciąg pieszo-rowerowy. Po drugiej – chodnik. Od jezdni oddzielać je będą pasy zieleni. Dodatkowo na przedłużonej ul. Metalowej pojawi się zatoka autobusowa, a drogę zakończy wlot do ronda.

Inwestycja, poza poprawą funkcjonalności terenów w PPNT, zwiększy też bezpieczeństwo pieszych i kierowców w tym miejscu.

Projekt został dofinansowany w ramach Funduszu Dróg Samorządowych. Prace powinny zakończyć się w przyszłym roku.

Park Przemysłowy Nowoczesnych Technologii ma około 850 hektarów powierzchni. W sumie zatrudnionych jest tam przeszło 4 tys. ludzi. Dzięki dostosowaniu następnych działek dla biznesu, w PPNT mogą pojawić się nowe przedsiębiorstwa, a co za tym idzie – kolejne miejsca pracy dla stargardzian.

(r)

fot. UM w Stargardzie/archiwum

Poprzedni artykułKup bilet do kina – na później
Następny artykułOsadzeni w ZK też pomagają. Wykonują maseczki i przyłbice


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj