MEN. Szkoły zamknięte do 24 maja, matury od 8 czerwca

0

Ministerstwo Edukacji Narodowej ogłosiło: Do 24 maja br. przedłużona została przerwa w nauczaniu stacjonarnym w jednostkach systemu oświaty. Nauka będzie odbywać się na odległość. Dzisiaj 24 kwietnia br. minister edukacji narodowej Dariusz Piontkowski podpisał nowelizację stosownego rozporządzenia.

Stało się tak z uwagi na utrzymującą się wysoką liczbę zachorowań, wywołanych rozprzestrzenianiem się koronawirusa.

Aby temu zapobiec, minister edukacji narodowej zdecydował o podjęciu działań profilaktycznych wśród dzieci i młodzieży, i ograniczeniu – w terminie od 27 kwietnia do 24 maja 2020 r. – funkcjonowania szkół i placówek oświatowych.

W czasie ograniczenia ich działalności, związanego z zagrożeniem epidemiologicznym, nauka jest realizowana na odległość. Za jej organizację odpowiada dyrektor szkoły.

Terminy egzaminów ósmoklasisty, maturalnego i zawodowego

Także dzisiaj Ministerstwo Edukacji Narodowej ogłosiło: Egzamin ósmoklasisty będzie przeprowadzony od 16 do 18 czerwca br. Egzaminy pisemne maturalne rozpoczną się 8 czerwca. Nie będzie w tym roku egzaminów maturalnych ustnych. Egzamin potwierdzający kwalifikacje w zawodzie potrwa od 22 czerwca do 9 lipca.

Egzamin ósmoklasisty w szkołach dla dzieci i młodzieży oraz w szkołach dla dorosłych, w których nauka kończy się w semestrze wiosennym, potrwa od 16 do 18 czerwca. Termin dodatkowy odbędzie się od 7 do 9 lipca. Wyniki egzaminu ósmoklasiści poznają do 31 lipca. Szkoły otrzymają również wtedy zaświadczenia.

Z kolei część pisemna egzaminu maturalnego w terminie głównym dla absolwentów wszystkich typów szkół rozpocznie się w poniedziałek 8 czerwca i potrwa do 29 czerwca br. W tym roku nie będzie egzaminów ustnych.

Termin dodatkowy egzaminu maturalnego jest zaplanowany od 8 do 14 lipca br. Wyniki egzaminu w terminie głównym i dodatkowym będą znane do 11 sierpnia. Egzamin poprawkowy odbędzie się 8 września, a jego wyniki poznamy do 30 września.

Egzamin potwierdzający kwalifikacje w zawodzie (Formuła 2012 i Formuła 2017) potrwa od 22 czerwca br. do 9 lipca. Natomiast egzamin zawodowy (Formuła 2019) zaplanowany jest od 17 do 28 sierpnia.

(r), grafiki: – źródło: https://www.gov.pl/web/edukacja/

Poprzedni artykułWeekend lokalnych promocji – w sześciu lokalach tańsze zamówienia
Następny artykułOSiR. Modernizacja w czasie pandemii. Bywają trudności  


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj