Osadzeni w ZK też pomagają. Wykonują maseczki i przyłbice

0

Na terenie Zakładu Karnego w Stargardzie rozpoczęto produkcję maseczek i przyłbic ochronnych.  Na trzech stanowiskach pracy, przez siedem dni w tygodniu, osadzeni w ramach programu resocjalizacyjnego pn. „Jestem przydatny” szyją maseczki ochronne.

Osobne stanowisko pracy obsługiwane jest przez krojczego, który przygotowuje odpowiednio skrojony materiał. Przekazywany jest on osadzonemu, który prasuje materiał. Następnie wykroje trafiają do zszycia na maszynach.

Do realizacji szczytnego przedsięwzięcia, w aktualnej sytuacji naszego kraju, zgłosiło się wielu osadzonych. Ostatecznie do programu resocjalizacyjnego zakwalifikowano pięciu osadzonych, którzy odbywają kary długoterminowe, często za przestępstwa przeciwko zdrowiu i życiu. Szyjąc środki ochrony osobistej, mogą przyczynić się do ratowania ludzkiego życia – co może stanowić pewnego rodzaju zadośćuczynienie za dokonane czyny. Jest więc to dla nich nie tylko zajęcie wolnego czasu, ale przede wszystkim bardzo istotny czynnik resocjalizacji.

– Cieszę się, że mogę pomóc choć w taki sposób. Człowiek tu siedzi i zastanawia się, co może zrobić. Za murami mam dzieci. Ja to robię także dla nich, dla ich bezpieczeństwa. Czuję, że to ma sens, że choć odbywam długi wyrok, też mogę pomóc i się przydać – mówi jeden z osadzonych.

Ponadto – w ramach zajęć kulturalno-oświatowych – dwóch osadzonych zajmuje                się obsługą trzech drukarek 3D, które wykorzystywane są do produkcji plastikowych elementów do przyłbic ochronnych.

– Maseczki ochronne oraz przyłbice wykonane przez osadzonych w pierwszej kolejności trafią do funkcjonariuszy jednostki w Stargardzie – informuje por. Grzegorz Terlikowski, rzecznik prasowy dyrektora Zakładu Karnego w Stargardzie.

(r)

fot. ZK w Stargardzie

Poprzedni artykułDofinansowanie na dalszy ciąg Metalowej
Następny artykułMPK. Autobusy wracają w weekendy


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj