Wielkie malowanie w mieście – dla bezpieczeństwa, także rowerzystów

0

Ponad 10 tys. mkw. linii zostanie wymalowanych na jezdniach w całym Stargardzie. Trwa coroczne odświeżanie oznakowania poziomego. Prace obejmują przede wszystkim przejścia dla pieszych, ale również drogi dla jeżdżących rowerami i linie wyznaczające pasy jezdni.

Każdego roku po zimie poprawiane jest oznakowanie poziome w całym mieście. Lepiej widoczne linie na jezdni, a także pasy dla pieszych zwiększają bezpieczeństwo wszystkich użytkowników ruchu drogowego.

Teraz na kilku ulicach pojawi się dodatkowe ułatwienie dla rowerzystów. Cykliści pojadą pasami wyznaczonymi na ul. S. Wyszyńskiego, ul. J. Piłsudskiego i ul. Bogusława IV. Takie rozwiązanie zwiększy ich komfort i bezpieczeństwo poruszania się po mieście. Odpowiednio oznakowana przestrzeń wzdłuż jezdni zostanie wyznaczona tam, gdzie trudno zbudować tradycyjną ścieżkę rowerową.

Wartość robót w tym roku to około 170 tys. zł. Sucha i słoneczna pogoda sprzyja malowaniu, dlatego prace zakończą się najprawdopodobniej jeszcze w maju. To dobra wiadomość dla rowerzystów, którzy przy sprzyjającej aurze będą mogli korzystać z nowych pasów stworzonych specjalnie dla nich.

(r), fot – źródło: UM w Stargardzie

Poprzedni artykułKto jest właścicielem tego roweru?
Następny artykułKoronawirus. 14. osoba zakażona w powiecie stargardzkim


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj