Troje nietrzeźwych kierowców wyeliminowanych z ruchu w jeden dzień

1

Wczoraj na terenie naszego powiatu policjanci zatrzymali łącznie 3 nietrzeźwych kierujących. Rekordzistką była kobieta, która miała ponad 3,2 promila alkoholu we krwi. Cała trójka za swoje zachowanie odpowie przed sądem.

Do pierwszego zatrzymania doszło w Chociwlu. Uwagę będącego po służbie funkcjonariusza stargardzkiej komendy zwrócił kierowca peugota, który zajechał wraz z pasażerką na stację paliw. Pojazd ten miał widoczne uszkodzenia karoserii, a z informacji posiadanych przez policjanta wynikało, że auto to mogło brać udział w kolizji dzień wcześniej, po której kierujący nim mężczyzna oddalił się z miejsca zdarzenia.

Podczas rozmowy z kierowcą funkcjonariusz wyczuł od niego woń alkoholu. O fakcie powiadomił policjantów pełniących służbę. Uniemożliwiając dalszą jazdę kierowcy peugota, oczekiwał na przyjazd patrolu. Przeprowadzone na miejscu badanie wykazało w organizmie 53-latka blisko 2,5 promila alkoholu.

– Będąca na miejscu pasażera kobieta w pewnym momencie postanowiła przestawić pojazd w inne miejsce. Podczas legitymowania funkcjonariusze również od niej wyczuli woń alkoholu. Okazało się, że 38-latka ma we krwi ponad 3,2 promila alkoholu, a do tego nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami. Za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem – informuje podkom. Krzysztof Wojsznarowicz z KPP w Stargardzie.

Do drugiego obywatelskiego zatrzymania doszło w Stargardzie w rejonie Starego Miasta. Informację o kompletnie pijanym mężczyźnie, który wsiada do volkswagena i chce odjechać, dyżurnemu stargardzkiej policji przekazała para. Próbowała ona powstrzymać mężczyznę od jazdy, ale z uwagi na agresywne zachowanie kierowcy nie była w stanie temu zapobiec. Osoby te, jadąc za samochodem, informowały na bieżąco o miejscu, w którym aktualnie się znajdują.

Skierowany błyskawicznie na miejsce patrol zatrzymał mężczyznę na jednym z parkingów przy ul. Klasztornej. Mężczyzna był bardzo pobudzony, a także agresywny. Został obezwładniony i doprowadzony do komendy, gdzie przeprowadzone badanie wykazało 2,5 promila alkoholu w jego organizmie. Dodatkowo od 47-latka została pobrana krew do badań na zawartość środków psychotropowych. Po wykonanych czynnościach mężczyzna został zwolniony do domu. O karze zadecyduje sąd.

(r)

Poprzedni artykułRząd znosi kolejne ograniczenia: 4 maja ruszą hotele, galerie handlowe, rehabilitacja, muzea i biblioteki; 6 maja – żłobki i przedszkola
Następny artykułPromenada nad Miedwiem już otwarta


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

1 KOMENTARZ

  1. Pijakom stop.Podnieśc kary grzywny zwłaszcza kierowcom za jazdę po pijaku.1000 zł mandat powinien ostudzić jazdę po pijaku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj