Mundurowi z ZK pomogli bezdomnym czworonogom

0

Funkcjonariusze z Zakładu Karnego w Stargardzie przekazali karmę dla psów i kotów ze Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Kiczarowie. Tym samym wykazali, że nie są obojętni na ich los.

Podarowana schronisku karma to efekt zbiórki pieniędzy, którą przeprowadzili mundurowi.

– Symboliczne wsparcie spotkało się z dużą wdzięcznością osób prowadzących placówkę, gdyż obecnie każda pomoc jest na wagę złota. Bezdomne i porzucone psiaki oraz koty zasługują na odrobinę ciepła i dobrego jedzenia. Oby jak najszybciej trafiły do nowych domów i dobrych właścicieli. Bezinteresowna zbiórka darów na rzecz bezdomnych zwierząt, to pomoc tym, którzy sami nie mogą zatroszczyć się o swój byt – mówi por. Grzegorz Terlikowski, rzecznik prasowy dyrektora Zakładu Karnego w Stargardzie.

Schronisko jest prowadzone przez Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami w Polsce, Oddział w Kiczarowie. Aleksandra Fila, prezes Towarzystwa, podkreśla: – Sytuacja schronisk w Polsce, w czasie epidemii COVID-19, jest bardzo trudna. Schroniska są zamykane dla osób z zewnątrz, których praca na co dzień znacznie wspomaga funkcjonowanie schroniska. Ponadto coraz mniej jest darczyńców. Dziękuję funkcjonariuszom za pamięć i wsparcie w tym trudnym czasie.

(r)

fot. ZK w Stargardzie

Poprzedni artykułZmiana budżetu miasta na 2020 rok. Milion zł na pomoc firmom, zamiast na SBO
Następny artykułZachodniopomorskie. Zwolnione składki na kwotę 26,3 mln złotych


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj