4 mln zł na pożyczki dla firm

0

Ruszył nabór wniosków od firm ze Stargardu, które chcą dostać pożyczkę płynnościową na atrakcyjnych warunkach. Takie wsparcie miasta można wykorzystać na bieżące potrzeby związane z prowadzonym biznesem. To rozwiązanie pomoże przedsiębiorcom przetrwać trudny czas epidemii koronawirusa.

– Bezpośrednia pomoc finansowa od nas jest potrzebna tym firmom, które nie mogą uzyskać wsparcia ze strony rządu – mówi prezydent Rafał Zając.

Pula pieniędzy na tę pomoc wynosi 4 mln zł. 3 mln to efekt negocjacji Stargardzkiej Agencji Rozwoju Lokalnego z Zachodniopomorską Agencją Rozwoju Regionalnego. Do tego doszedł 1 mln od miasta po zmianie jego budżetu.

Pożyczki przeznaczone są dla właścicieli mikro, małych lub średnich przedsiębiorstw. To pomoc dla firm, które z powodu epidemii koronawirusa mają trudności z zachowaniem płynności finansowej. Wsparcie mogą otrzymać przedsiębiorstwa działające w sektorach szczególnie dotkniętych skutkami epidemii, m.in. branża usługowa – np. transport, hotelarstwo, turystyka, gastronomia, handel detaliczny. Firmy powinny prowadzić działalność na terenie województwa zachodniopomorskiego i posiadać zdolność kredytową.

Pożyczkę w wysokości do 25 tys. zł mogą otrzymać podmioty opłacające zryczałtowany podatek dochodowy w formie ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych lub karty podatkowej. Z myślą o pozostałych podmiotach przygotowano wsparcie do 250 tys. zł. Pieniądze powinny być przeznaczone m.in. na zabezpieczenie płynności finansowej przedsiębiorstwa, a także wypłatę wynagrodzeń pracownikom, zakup towarów handlowych i finansowanie zobowiązań, które powstały po 1.01.2020 r.

Maksymalny okres spłaty pożyczki to 60 miesięcy (5 lat). Przedsiębiorca może ubiegać się o 6-miesięczną karencję w spłacie kapitału pożyczki lub w spłacie kapitału i odsetek – przy założeniu, że nie wydłuży ona maksymalnego okresu spłaty.

Wypełnione wnioski należy przesłać na adres e-mail: [email protected]. Wszystkie dokumenty są do pobrania tutaj. Dodatkowe informacje można uzyskać także telefonicznie: Elżbieta Tomaszewska – 91 578 26 97, Beata Kula – 605 181 506.

(r) – źródło: UM w Stargardzie

fot. UM w Stargardzie/archiwum

Poprzedni artykułOd 4 maja więcej pociągów regionalnych na trasach
Następny artykułKoronawirus w Zachodniopomorskiem. Tragiczny poniedziałek – nie żyją cztery osoby


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj