Wracają na stadiony – w mniejszych grupach i po dezynfekcji sprzętu

0

W ramach kolejnego etapu znoszenia ograniczeń z powodu pandemii koronawirusa, stargardzcy sportowcy wreszcie mogą wrócić do treningów: piłkarze na obiekcie przy ul. Ceglanej, a lekkoatleci na stadionie przy ul. Sportowej. Jednak korzystanie z nich nadal będzie wymagać przestrzegania szczególnych zasad bezpieczeństwa.

Od dzisiaj 4 maja obiekty OSiR udostępnione zostaną miejscowym klubom. Na stadionie przy Ceglanej, na każdym z trzech boisk, odbywać się będą treningi grup młodzieżowych, dziewcząt i seniorów. W zajęciach mogą brać udział grupy 6-osobowe plus trener – według przygotowanego harmonogramu. Na stadionie przy Sportowej do dyspozycji lekkoatletów pozostaje: bieżnia 400-metrowa, teren zielony do biegania oraz boisko treningowe z rzutnią. I tam zajęcia będą prowadzone maksymalnie w 6-osobowych grupach.

Kluby zobowiązane są do przestrzegania regulaminu korzystania z obiektów oraz stosowania się do wszelkich zasad bezpieczeństwa. A do takich, prócz wspomnianego limitu osób, należą m.in.: zachowanie dystansu społecznego, zgłoszenie do zarządcy osób wchodzących na obiekt, obowiązkowa dezynfekcja rąk, sprzętu treningowego oraz urządzeń, a także brak możliwości korzystania z szatni i węzła sanitarnego (poza WC).

Obowiązek zasłaniania twarzy obowiązuje do momentu przybycia na stadion – podczas zajęć nie ma już takiego obowiązku.

W III etapie „odmrażania” sportu wznowione zostaną zajęcia w halach sportowych, a w IV – nastąpi otwarcie takich obiektów jak sale fitness, siłownie, baseny czy kręgielnie. Rząd nie podał jednak konkretnych dat wprowadzenia tych poluźnień.

(r) – źródło: OSiR Stargard

Poprzedni artykułKoronawirus w Zachodniopomorskiem: 414/10
Następny artykułMailowe konsultacje remontu Chełmońskiego


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj