W Stargardzie do żłobka i przedszkoli – od 12 maja

0

W ramach odmrażania gospodarki, rząd zdecydował o otwarciu od 6 maja (środa) publicznych miejsc opieki i wychowania najmłodszych. W związku z tym, w naszym mieście ponad 25 proc. rodziców oczekuje wznowienia działalności żłobka i przedszkoli.

Wychodząc naprzeciw osobom, które muszą lub chcą wrócić do pracy, te placówki znów będą dostępne. Jednocześnie, chcąc dopełnić wszystkich niezbędnych przygotowań, miasto przesunęło termin ich otwarcia na 12 maja (wtorek) – informuje magistrat.

W Stargardzie uruchomionych zostanie 7 miejskich przedszkoli publicznych i Żłobek Miejski. Każdy z obiektów jest odpowiednio przygotowywany pod względem sanitarnym i proceduralnym. Dyrektorzy placówek pracują nad wdrożeniem wytycznych Głównego Inspektora Sanitarnego, Ministra Zdrowia i Ministra Edukacji Narodowej. Opieka nad dziećmi będzie sprawowana ściśle według otrzymanych od nich zaleceń.

Jak zapewnia magistrat, kadra żłobka i przedszkoli zrobi wszystko, by na ich terenie były zachowane wszelkie rygory higieniczne. Trzeba jednak pamiętać, że naprawdę dużą rolę w tym zakresie odegrają również sami rodzice i opiekunowie. Wysyłając swoje dziecko do placówki, powinni wykazać się dużą odpowiedzialnością i wypełnić wszystkie instrukcje GIS, MZ i MEN, które przedstawione są poniżej.

Nie można zapominać, że w całym kraju wciąż trwa stan epidemii, a liczba zachorowań – póki co – stale rośnie.

Chcąc skierować swoje dziecko ponownie do żłobka lub przedszkola, trzeba skontaktować się z dotychczasową placówką telefonicznie lub e-mailowo. Dane teleadresowe można znaleźć na stronie www.stargard.pl i www.zlobek.stargard.pl.

Wytyczne Głównego Inspektora Sanitarnego, Ministra Zdrowia i Ministra Edukacji Narodowej dla rodziców:

– aby zapewnić dziecku odpowiednią opiekę podczas pobytu w placówce, przekaż dyrektorowi istotne informacje o stanie jego zdrowia,

zaopatrz swoje dziecko, jeśli ukończyło 4. rok życia, w indywidualną osłonę nosa i ust podczas drogi do i z placówki,

przyprowadź do placówki dziecko zdrowe – bez objawów chorobowych,

nie posyłaj dziecka, jeżeli w domu przebywa ktoś na kwarantannie lub w izolacji – wówczas wszyscy musicie pozostać w domu oraz stosować się do zaleceń służb sanitarnych i lekarza,

– wyjaśnij dziecku, żeby nie zabierało niepotrzebnych przedmiotów czy zabawek,

– regularnie przypominaj dziecku o podstawowych zasadach higieny – podkreśl, że powinno unikać dotykania oczu, nosa i ust, często myć ręce wodą z mydłem i nie podawać ręki na powitanie,

zwróć uwagę na odpowiedni sposób zasłania twarzy podczas kichania czy kasłania; pamiętaj, że Ty także powinieneś je stosować, bo dziecko uczy się przez obserwację dobrego przykładu.

(r)

fot. pexels.com

Poprzedni artykułKu pokrzepieniu. Na Inę wracają pomosty
Następny artykułBridgestone Stargard pomaga służbom medycznym


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj