Zachodniopomorskie. Więcej osób wyzdrowiało, niż jest zakażonych koronawirusem

0

Po raz pierwszy od dnia, w którym zanotowano pacjenta zero na Pomorzu Zachodnim (tj. 6 marca br.), liczba osób wyzdrowiałych w naszym województwie jest większa, niż liczba osób chorych na COVID-19.

– To najlepsza wiadomość dnia dla wszystkich mieszkańców Pomorza Zachodniego – mówi wojewoda zachodniopomorski Tomasz Hinc. – Wyzdrowiało już 238 osób, a przypadków aktywnie chorych jest 220. To efekt ciężkiej, pełnej zaangażowania pracy lekarzy, którzy leczą pacjentów w dwóch szpitalach: jednoimiennym na Arkońskiej i w szpitalu wojewódzkim w Koszalinie. Bardzo dziękuję wszystkim lekarzom, pielęgniarkom i ratownikom medycznym za ich gigantyczną pracę, dziękuję też dyrektorom szpitali, również tym, którzy wspierają dwa szpitale pozostające na pierwszej linii frontu, oraz konsultantom wojewódzkim. To również dobry moment, by podkreślić wielką pracę Wojewódzkiej Inspekcji Sanitarno-Epidemiologicznej oraz stacji powiatowych, które od ponad dwóch miesięcy robią wszystko, co możliwe, by powstrzymać epidemię. Dziś możemy wspólnie cieszyć się z pierwszego sukcesu.

Dzisiejsze statystyki to 220 aktywnych przypadków, 238 osób wyzdrowiałych, zmarło 16 osób. Łączna liczba wszystkich przypadków w naszym regionie to 474.

(r) – źródło: ZUW w Szczecinie

fot. Mateusz Iżakowski, SPWSZ w Szczecinie

Poprzedni artykułBez Dnia Sportowego i Błękitnej Wstęgi
Następny artykułPościg ulicami Stargardu za 23-letnim kierowcą volkswagena


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj