Pościg ulicami Stargardu za 23-letnim kierowcą volkswagena

0

Policjanci z Referatu Patrolowo–Interwencyjnego stargardzkiej komendy zatrzymali po pościgu 23-letniego stargardzianina, który popełnił wykroczenie, jadąc pod prąd. Kierujący uciekał ulicami Stargardu przed policyjnymi radiowozami, nie reagując na polecenia funkcjonariuszy.

Wczoraj po godz. 23 stargardzcy policjanci na jednej z ulic naszego miasta zauważyli volkswagena, którego kierowca nie stosował się do przepisów ruchu drogowego i jechał pod prąd. Funkcjonariusze postanowili zatrzymać do kontroli ten pojazd. Używając sygnałów świetlnych i dźwiękowych, dawali kierującemu polecenia do zatrzymania.

Mężczyzna zatrzymał się i zaczął się wycofywać. Gdy funkcjonariusze chcieli do niego podejść, ruszył z impetem w ich stronę, zmuszając jednego z mundurowych do odskoczenia na chodnik, aby nie zostać potrąconym. Następnie kierujący volkswagenem zaczął  uciekać.

Policjanci natychmiast ruszyli za nim w pościg, informując o całym zdarzeniu dyżurnego stargardzkiej policji, a także pozostałe patrole, które włączyły się do pościgu.

– 23-latek wielokrotnie podczas ucieczki zajeżdżał drogę radiowozom, nie stosował się do wydawanych poleceń w postaci sygnałów świetlnych oraz dźwiękowych w celu zatrzymania pojazdu i z dużą prędkością jechał w kierunku ul. Most Kamienny, gdzie ominął jedną z blokad – informuje podkom. Krzysztof Wojsznarowicz z KPP w Stargardzie.

Do zatrzymania doszło w rejonie ul. Żwirki i Wigury. Mężczyzna został obezwładniony i zatrzymany. Wstępne badanie wykazało, że prowadził pojazd, będąc pod działaniem marihuany. Ponadto podczas kontroli policjanci ujawnili przy nim ponad 1 gram tego narkotyku.

Kierowca volkswagena trafił do policyjnego aresztu. Stracił już prawo jazdy.                       Za popełnione przestępstwa oraz wykroczenia odpowie przed sądem.

(r)

Poprzedni artykułZachodniopomorskie. Więcej osób wyzdrowiało, niż jest zakażonych koronawirusem
Następny artykuł12 maja – Dzień Pionierów Stargardu. Powstawało nowe miasto, tworzyła się nowa wspólnota


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj