Przyjaciołom Stargardu stuknęła 20-stka

0

Od paru lat 12 maja obchodzimy Dzień Pionierów Stargardu. Tak się składa, że na ten dzień przypada też rocznica powstania Towarzystwa Przyjaciół Stargardu. W tym roku już dwudziesta.

Połączył ich Stargard, a bezpośrednim impulsem powstania TPS była chęć zmiany oficjalnej nazwy miasta na odpowiednią dla niego: prastarą, bez przymiotnika, jednoznaczną. Tę zmianę, a nawet sam proces dążenia do niej, widzieli jako drogę przeobrażania postrzegania naszego miasta w głowach i sercach stargardzian.

W krótkim czasie – często nieznani sobie wcześniej – ludzie uznali, że warto połączyć swoje siły i robić coś wspólnie dla Stargardu. Nie miejsce tu, by szczegółowo mówić o tym co się im udało, a co nie. Dużo o tym, choć nie wszystko, jest na stronie TPS. Swoją drogą, trochę efektów jego działań jest, m.in. szlak Stargard – Klejnot Pomorza, Piwnica TPS, Centrum Informacji Turystycznej i w końcu – po 16 latach starań – zmiana nazwy miasta na, po prostu, STARGARD.

Trzeba przyznać, że wiele z inicjatyw TPS mogło się zrealizować dzięki generalnie przychylnej reakcji włodarzy naszego miasta – różnych, od zarania istnienia Towarzystwa.

„Jesteśmy starsi o dwadzieścia lat. Stargard, w odróżnieniu od nas, wraz z wiekiem staje się urodziwszy. Lecz dopóki jesteśmy jego ciekawi, mamy marzenia i chcemy je gonić, to wciąż jesteśmy młodzi – żyjemy. Nic nam nie jest jeszcze obojętne. Nie jesteśmy letni DWUDZIESTOLETNI” jak można przeczytać w okolicznościowym wystąpieniu Mariusza Jankowskiego i Jana Zenknera na: http://www.tps-stargard.pl/strona_tps/20latTPS.htm.

Bożena Kuszela

Poprzedni artykuł12 maja – Dzień Pionierów Stargardu. Powstawało nowe miasto, tworzyła się nowa wspólnota
Następny artykułZatrzymanie obywatelskie kierowcy z 2,5 promilami


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj