Gratulacje i nagrody dla bohaterskich policjantów

0

Postawa oraz błyskawiczna reakcja sierżanta sztabowego Wojciecha Ząbka i starszego sierżanta Adama Rodzocha z Referatu Patrolowo-Interwencyjnego Komedy Powiatowej Policji w Stargardzie zdecydowały o życiu 77-letniej kobiety, którą wynieśli z ogarniętego pożarem, zadymionego mieszkania.

Do tego dramatycznego zdarzenia doszło w nocy 30 kwietnia.

Obu bohaterskim funkcjonariuszom podziękowania i gratulacje złożyła starosta stargardzki Iwona Wiśniewska wraz z wicestarostą Joanną Tomczak.

Gratulując postawy obu policjantom, którzy bez wahania pospieszyli starszej kobiecie z pomocą, narażając także swoje zdrowie i życie, starosta podkreśliła, że nawet najpiękniejsze słowa nie oddadzą znaczenia i wymiaru czynu sierżanta sztabowego Wojciecha Ząbka i starszego sierżanta Adama Rodzocha. W liście gratulacyjnym, przekazanym funkcjonariuszom, starosta przypomniała: „ Pozostaną dla nas Panowie Bohaterami Codzienności, gotowymi w imię służby, której dewiza brzmi: Utwierdzić  swoją postawą bezcenne poczucie bezpieczeństwa nas wszystkich, którego fundamentem jest także zaufanie i bezinteresowność”.

W kameralnej uroczystości uhonorowania obu policjantów uczestniczyli także: zastępca komendanta powiatowego policji nadkom. Sławomir Wasilewski, naczelnik Wydziału Prewencji podinsp. Michał Jaskólski oraz podkom. Krzysztof Wojsznarowicz, który przypomniał w skrócie wydarzenia kwietniowej nocy.

Pożarł wybuchł na IV piętrze jednego z bloków osiedla Kopernika. Na miejsce jako pierwsi dotarli obaj policjanci,  interweniując natychmiast – jeszcze przed przyjazdem straży pożarnej. Po wyważeniu drzwi wtargnęli do środka, prosząc wcześniej sąsiadów o mokre ręczniki. Zadymienie było jednak tak duże, że musieli cofnąć się do radiowozu po maski przeciwgazowe. Ostatecznie zdołali wynieść lokatorkę z ogarniętego pożarem mieszkania. W interwencji pomogło doświadczenie sierżanta sztabowego Wojciecha Ząbka, który jest również strażakiem – ochotnikiem OSP w Bielkowie. Obaj bohaterscy policjanci są także po specjalistycznym przeszkoleniu z zakresu udzielania pierwszej pomocy

W trakcie spotkania starosta Iwona Wiśniewska przypomniała, że mieszkańcy powiatu mogą być dumni z obecności obu policjantów w szeregach funkcjonariuszy Garnizonu Stargard. Stanowią bowiem wzorzec pracy i służby policjanta.

(r) – źródło: Starostwo w Stargardzie

fot. Dagmara Ładniak

Poprzedni artykułZachodniopomorskie. Jedna osoba zmarła. Kolejna osoba z koronawirusem w powiecie stargardzkim
Następny artykułMAH. Noc Muzeów 2020 online


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj