Łącznik na Pyrzyckim z pierwszą warstwą bitumiczną

0

Przedłużenie ul. Powstańców Warszawy jest już dobrze widoczne. Na nowej drodze położono pierwszą warstwę bitumiczną. Wykonano także m.in. kanalizację deszczową, sanitarną i sieć wodociągową. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, mieszkańcy os. Pyrzyckiego pojadą tamtędy jeszcze w tym roku.

Inwestycja umożliwi połączenie ul. Powstańców Warszawy z ul. W. Broniewskiego. Ponadto ułatwi kierowcom zarówno wyjazd z osiedla, jak i powrót do domów.

Nowa jezdnia ma 7 m szerokości. Po obu stronach wykonane będą chodniki, będzie też ścieżka rowerowa.

Obecnie na skrzyżowaniu przedłużonej ul. Powstańców Warszawy i ul. W. Broniewskiego trwają prace nad budową ronda. W tym miejscu wykonano już sieć energetyczną i przepust pod drogą wojewódzką (ul. W. Broniewskiego).

Dodatkowo w ramach tej inwestycji mieszkańcy zyskają kolejny fragment osiedlowej drogi z minirondem – od skrzyżowania ul. Powstańców Warszawy z ul. Miłą. Dzięki temu poprawi się komfort zarówno kierowców, jak i pieszych oraz rowerzystów.

Łączny koszt wszystkich robót to prawie 7 mln zł. Miasto pozyskało ponad 3,3 mln zł dofinansowania z Funduszu Dróg Samorządowych.

(r), fot. – źródło: UM w Stargardzie

Poprzedni artykułBardziej higienicznie w autobusach MPK
Następny artykułLokalna promocja u Błękitnych


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj