Wielka przeprowadzka Książnicy Stargardzkiej. Ma otworzyć się za 3 tygodnie

0

Około 60 ton majątku, który należało zabezpieczyć i wywieźć; 4 tysiące pieczołowicie zapakowanych kartonów ze zbiorami; ponad 600 metrów kwadratowych zajętej powierzchni magazynowej w „czerwonych koszarach” i trwająca dwa miesiące operacja pn. „Wielka wyprowadzka” – z takim wyzwaniem musiała zmierzyć się załoga Książnicy Stargardzkiej.

Było to czasochłonne i pracochłonne zadanie logistyczne i transportowe, jakiej Stargard od dawna nie widział.

Wszystko rozpoczęło się 2 marca br., kiedy Książnica zamknęła swoje podwoje i jej pracownicy rozpoczęli pakowanie majątku biblioteki przed zbliżającym się generalnym remontem instytucji.

– Gdyby ułożyć, jeden za drugim, wszystkie przygotowane przez nas kartony, to uzyskalibyśmy zestaw o długości blisko dwóch kilometrów, a gdyby ustawić je jeden na drugim, to powstałaby wieża o wysokości 1.360 metrów – mówi dyrektor Książnicy Krzysztof Kopacki. – Ale to, mam nadzieję, uświadomi wszystkim ogrom i skalę tego przedsięwzięcia.

Jak zapewnia dyrektor, on i jego kilkunastoosobowa załoga czynią wszelkie starania, aby w tymczasowej siedzibie przy ul. Wojska Polskiego nr 3 (dawne Gimnazjum Katolickie) przywrócić biblioteczną działalność. Podobnie ma się sprawa z filiami Książnicy na osiedlach Letnim i Lotnisko.

– Przyszło nam przeprowadzić się i wznowić naszą działalność w czasie epidemii ze wszystkimi, wynikającymi z tego powodu, ograniczeniami i obostrzeniami – dodaje Krzysztof Kopacki. – Dlatego proszę naszych czytelników o cierpliwość i wyrozumiałość. Wszystko wymaga czasu, ogromnej dokładności i przygotowania całej infrastruktury. Pożegnaliśmy starą siedzibę 8 maja, a tu w „katoliku” przygotowujemy wszystko intensywnie od 11 maja. Myślę, że wznowienie naszej działalności jest jeszcze kwestią trzech tygodni.

Książnica przypomina, że nowe informacje dotyczące biblioteki są dostępne na jej stronie internetowej oraz w mediach społecznościowych (Facebook, Instagram).

Koszt remontu Książnicy Stargardzkiej ma wynieść ponad 8 mln zł. Przedsięwzięcie współfinansowane jest UE w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego.

(r), fot. – źródło: Książnica Stargardzka

Poprzedni artykułKoronawirus. 18. zakażona osoba w powiecie stargardzkim
Następny artykułPowrót szpitali do normalnego trybu pracy


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj