Konopnickiej gotowa przed czasem

2

Dwa tygodnie wcześniej, niż zakładano, ekipy  Strabagu zakończyły przebudowę ul. M. Konopnickiej w Stargardzie. Prowadzone od połowy marca prace, objęły odcinek od skrzyżowania z Dworcową do ul. Piłsudskiego.

Wykonano je w ramach drugiego etapu przedsięwzięcia, obejmującego odcinek drogi powiatowej 1704Z, która umożliwia dogodne skomunikowanie z krajową „20”. Mimo trwających formalności, związanych z odbiorem inwestycji, kierowcy mogą już korzystać z przebudowanego odcinka drogi.

Dobiegła tym samym końca realizacja projektu dofinansowanego z Funduszu Dróg Samorządowych. Odcinek ul. Konopnickiej z nową nawierzchnią i chodnikami stanowi dopełnienie ubiegłorocznej inwestycji, w ramach której przebudowano ul. Pierwszej Brygady. Całość wykonanych prac poprawiła znacznie komfort i bezpieczeństwo jazdy po śródmiejskim odcinku drogi powiatowej.

Zakres przebudowy ul. Konopnickiej – podobnie jak w przypadku ul. Pierwszej Brygady – objął też montaż sygnalizacji świetlnej u zbiegu ulic M. Konopnickiej i Dworcowej. Wykonano także nowe oznakowanie pionowe i poziome ulic Pierwszej Brygady i Konopnickiej. Na uruchomienie czeka jeszcze nowa, stacjonarna  sygnalizacja po obu stronach wiaduktu kolejowego. Jednak sygnalizatory zostaną włączone dopiero po zakończeniu przedłużających się procedur związanych z ich odbiorem przez Energetykę.

Wartość całej inwestycji, zrealizowanej przez Powiat Stargardzki, to ponad 3,6 mln zł. 80 proc. tej kwoty pokrywa dofinansowanie przyznane z rządowego Funduszu Dróg Samorządowych. Wykonane prace wpisują się w kontynuowany od kilku lat proces przebudowy całego odcinka drogi powiatowej – ważnej dla ruchu lokalnego, umożliwiającej również dogodny tranzyt pomiędzy węzłem krajowej „10” a drogą krajową nr 20 w kierunku Chociwla i Trójmiasta.

(r) – źródło: Starostwo w Stargardzie

fot. Maciej Kuszela

Poprzedni artykuł„Cyber oko dla Filipka”. Pomogą prace osadzonych
Następny artykułBłękitni Stargard. Jest ramowy plan dokończenia sezonu


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj