PPNT wciąż uzbraja się

0

To kolejna bardzo duża inwestycja w Parku Przemysłowym Nowoczesnych Technologii. Ponad 20 ha działek zostanie kompleksowo uzbrojonych. Dzięki temu możliwe będzie pozyskanie nowych przedsiębiorców i dalszy rozwój Stargardu. Także pracownicy PPNT skorzystają – będą poruszać się po nowych chodnikach i ciągach pieszo-rowerowych.

Roboty budowlane pochłoną przeszło 27 mln zł. Miasto otrzymało na ten projekt dofinansowanie ze środków unijnych – prawie 23 mln zł. W PPNT rozpoczęły się już pierwsze prace. Kruszone są płyty betonowe z dawnych pasów startowych radzieckiego lotniska. Materiał ten będzie wykorzystany jako warstwa podbudowy nowych dróg wewnętrznych – powstaną trzy odcinki jezdni o łącznej długości prawie 1,5 km.

Wykonana zostanie także kanalizacja deszczowa, sieć wodociągowa i sieć kanalizacji sanitarnej. Teren będzie oświetlony, a wzdłuż nowej jezdni znajdą się chodniki i ciągi pieszo-rowerowe.

Kolejne tereny inwestycyjne w PPNT są przygotowywane przede wszystkim z myślą o małych i średnich przedsiębiorstwach. Stargard to dobre miejsce zarówno dla działalności i rozwoju zarówno dużych, jak i nieco mniejszych firm. Kompleksowe uzbrojenie działek w PPNT zwiększy atrakcyjność tych terenów dla przyszłych przedsiębiorców. Ważny jest również komfort pracowników. Dzięki rozbudowie infrastruktury drogowej wygodnie i bezpiecznie docierają do pracy – komunikacją miejską, rowerem, własnym samochodem lub pieszo.

(r), fot. – źródło: UM w Stargardzie

Zadanie wpisuje się w założenia 1. Osi Priorytetowej Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014-2020 „Gospodarka, innowacje, nowoczesne technologie”, działanie 1.11 „Tworzenie i rozbudowa infrastruktury na rzecz rozwoju gospodarczego w ramach Strategii ZIT dla Szczecińskiego Obszaru Metropolitalnego”.

Poprzedni artykułBłękitni Stargard. Jest ramowy plan dokończenia sezonu
Następny artykułTrwa budowa nowej siedziby Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj