Trwa budowa nowej siedziby Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego

0

Zniwelowany teren, palowanie, wylewki żelbetowe i pierwsze zbrojenia – trwają roboty ziemne przy budowie nowej siedziby stacji pogotowia ratunkowego w Szczecinie. Nowoczesny obiekt ma powstać do czerwca 2021 roku. Zapewni bardziej komfortowe warunki pracy medyków oraz skróci czas dojazdu do pacjenta.

Inwestycja przy ul. Duńskiej rozpoczęła się w drugiej połowie marca br. To efekt umowy, którą Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego podpisała z wykonawcą prac – firmą Calbud. Roboty budowlane przebiegają zgodnie z planem. W tych dniach rozpocznie się wznoszenie stanu surowego, pojawi się płyta fundamentowa, a następnie mury budynku.

– To dobra wiadomość, że w tak trudnym czasie, w dobie pandemii koronawirusa, roboty przy budowie siedziby WSPR przebiegają zgodnie z przyjętym harmonogramem. Dla tak dużej aglomeracji jak Szczecin, taka nowoczesna infrastruktura jest niezbędna. Pozwoli zarówno na lepsze skomunikowanie oraz szybsze dotarcie do chorego – podkreśla zachodniopomorski marszałek Olgierd Geblewicz.

Siedziba przy ul. Duńskiej 1 to jeden z dwóch nowych adresów dla obiektów WSPR. Na ponad 4800 m kw. powstanie dwukondygnacyjny budynek, w którym będą pomieszczenia dla zespołów ratownictwa medycznego i zaplecze garażowo-techniczne dla ambulansów. W tym miejscu znajdą się także biura, serwerownia oraz strefa do mycia sprzętu i dezynfekcji karetek. Docelowo stacjonować ma tu na co dzień 6 zespołów ratownictwa medycznego, które zostaną przeniesione z obiektu przy al. Wojska Polskiego. Budynek ma być gotowy za 13 miesięcy.

– Jeśli pozwolą na to finanse, chcielibyśmy przyspieszyć zakończenie prac budowlanych przy ul. Duńskiej. Jest to ważne dlatego, że zależy nam na utrzymaniu reżimu sanitarnego dla ratowników oraz ambulansów w czasie trwającej obecnie pandemii koronawirusa. Teraz bowiem dekontaminacja odbywa się przy al. Wojska Polskiego w namiocie użyczonym nam tymczasowo przez straż pożarną, a w nowej siedzibie zaprojektowane już jest specjalne, zadaszone, a także ogrzewane miejsce do odkażania pojazdów, jak i członków zespołów ratownictwa medycznego – przyznaje dyrektor WSPR w Szczecinie Roman Pałka.

Koszt powstania nowego budynku wyniesie blisko 16 mln zł. To środki pochodzące z dotacji Urzędu Marszałkowskiego oraz funduszy własnych Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego.

(r), fot. – źródło: Biuro Prasowe UM WZ

Poprzedni artykułPPNT wciąż uzbraja się
Następny artykuł74,5 tys. litrów płynu dezynfekcyjnego dla szkół podstawowych i placówek oświatowych


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj