Autobusy linii 1 i 14 znów na trasach

0

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji przywróciło kursowanie linii nr 1 i nr 14. Po zakończeniu remontu ul. Konopnickiej autobusy znowu pojawiły się w tym miejscu. „1” i „14” kursują według dotychczasowych rozkładów jazdy. ​

Na trasy wróciły już niemal wszystkie linie – także te zawieszone w związku z epidemią koronawirusa. Dokładny rozkład jazdy można znaleźć tutaj. Teraz, oprócz przywrócenia „1” i „14”, MPK wprowadziło także drobne zmiany w kursowaniu linii nr 12. Od poniedziałku do piątku z pętli Moniuszki odjeżdża dodatkowy kurs o 5:52. Skutkiem tego są kolejne zmiany: kurs z przystanku na tej pętli z godz. 5:19 został przyspieszony o 15 min. i teraz rozpoczyna się o 5:04, natomiast kurs z godz. 6:19 został opóźniony o 16 min. i teraz zaczyna się o 6:35.

Pasażerowie cały czas mogą korzystać z biletomatów, które są w autobusach i Zintegrowanym Centrum Przesiadkowym. Dodatkowo w ZCP działa kasa – od poniedziałku do piątku 6:00-18:00 oraz w soboty 8:00-16:00. Inna opcja zakupu biletów to aplikacja mobilna – SkyCash, Mpay, Mobilet. Punkt sprzedaży przy ul. Tańskiego jest czynny od poniedziałku do piątku 6:00-12:00 i 14:00-18:00, a kasa przy ul. Moniuszki od poniedziałku do piątku 6:00-16:00. Sprzedaż wróciła też w autobusach – u kierowców kupimy bilety jednorazowe i dziesięcioprzejazdówki.

Pasażerowie nadal powinni pamiętać o kilku prostych zasadach, które zwiększają bezpieczeństwo podczas podróży. Wszystkie drzwi w autobusach są otwierane wyłącznie przez kierowców. Pasażerowie korzystają tylko z drugich i trzecich drzwi. Wciąż nie można też siadać z przodu autobusu, tuż za kierowcą.

Wnętrza pojazdów każdego dnia są dokładnie dezynfekowane. W autobusach trwa montaż bezdotykowych urządzeń z płynem odkażającym.

(r)

fot. UM w Stargardzie

Poprzedni artykułPiętrzą wodę, aby susza nie dotknęła rolników
Następny artykułJolanta Dąbrowska-Iskra w Bramie Wałowej i w plenerze


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj