Wypięknieje kolejna kamienica w mieście

0

 Stargardzkie Towarzystwo Budownictwa Społecznego jeszcze w tym roku planuje termomodernizację jednego z budynków w centrum miasta. Tym razem wyremontowana zostanie kamienica przy ul. M. Konopnickiej 8. Lokatorzy zyskają centralne ogrzewanie i ciepłą wodę. Zmieni się także wygląd elewacji.

Inwestycja przede wszystkim zwiększy bezpieczeństwo i komfort mieszkańców. Z kranów popłynie ciepła woda z sieci miejskiej. Dzięki dociepleniu ścian budynku i centralnemu ogrzewaniu łatwiej będzie utrzymać odpowiednią temperaturę w pomieszczeniach.

Zakres prac jest szeroki. Wymienione zostaną okna i drzwi, a w mieszkaniach powstaną toalety. Dodatkowo poprawi się wygląd klatki schodowej – remont obejmie ściany, sufity oraz schody. Z zewnątrz docieplone ściany pokryje nowa elewacja. Wskutek tego poprawi się estetyka w tej części miasta.

Termomodernizacja kamienicy przy ul. M. Konopnickiej 8 najprawdopodobniej zakończy się jeszcze w tym roku.

STBS sukcesywnie realizuje inwestycje w różnych częściach miasta. W 2019 r. blask odzyskały kamienice: przy pl. Świętego Ducha 26, ul. S. Czarnieckiego 19, ul. Bogusława IV 22 i ul. Wojska Polskiego 78a. Wartość ubiegłorocznych prac to ponad 1,6 mln zł. Z kolei w 2021 r. spółka planuje kolejne remonty – nowy wygląd i funkcjonalność mają zyskać budynki przy ul. M. Konopnickiej 2, 3 i 10.

(r), fot. – źródło: UM w Stargardzie

Poprzedni artykułOd 30 maja: zachowujesz dystans – nie musisz nosić maseczki
Następny artykułMAH otwiera się po przerwie. Na początek w soboty i niedziele


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj