Budowa obwodnicy Wałcza w ciągu S10 będzie wznowiona 

0

GDDKiA Oddział w Szczecinie podpisała dzisiaj umowę na dokończenie 9 wiaduktów nad obwodnicą Wałcza w ciągu drogi ekspresowej S10. Roboty za kwotę 40,8 mln zł zrealizuje firma Budimex SA.

– Wykonawca będzie miał na to 4 miesiące (122 dni). Jest to pierwsza umowa na dokończenie prac na obwodnicy Wałcza po poprzednim wykonawcy. W najbliższych dniach planowane jest też podpisanie umowy na dokończenie robót drogowych na tej inwestycji – mówi Mateusz Grzeszczuk ze szczecińskiego oddziału GDDKiA.

Roboty na wiaduktach, o których mowa w umowie, to w większości prace wykończeniowe. Konstrukcja obiektów została wykonana przez poprzedniego wykonawcę. Elementem zamówienia są również zbiorniki retencyjne oraz zbiorniki retencyjno-filtracyjne i drogi dojazdowe.

Inwestycję realizowała wcześniej firma Energopol Szczecin, która przerwała roboty po osiągnięciu ponad 80% zaawansowania prac. W związku z tym, w połowie października 2019 roku odstąpiliśmy od umowy z winy wykonawcy. Rozpoczęła się inwentaryzacja placu budowy i jeszcze w grudniu ubiegłego roku został ogłoszony pierwszy przetarg na dokończenie robót. Dalsza realizacja inwestycji została podzielona na mniejsze przetargi według asortymentów pozostałych do wykonania prac.

Wkrótce GDDKiA podpisze umowę na roboty drogowe. Wybrani są również wykonawcy prac na węzłach drogowych i elementów bezpieczeństwa ruchu drogowego – oznakowania i barier. W trakcie są jeszcze przetargi na zieleń i kanał technologiczny. Udostępnienie drogi do ruchu planowane jest do końca 2020 roku.

(r)

fot. GDDKiA O/Szczecin

Poprzedni artykułMadrog buduje się w PPNT
Następny artykułRusza Port Lotniczy Szczecin – Goleniów


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj