Rusza Port Lotniczy Szczecin – Goleniów

0

Terminal – wyłącznie dla pasażerów. Pożegnania – na zewnątrz. Jako pierwsze, już od 1 czerwca br., zaczną latać samoloty PLL LOT na trasie Warszawa – Szczecin – Warszawa. Od lipca swoje loty wznowią Ryanair, Wizz Air (od 3 lipca – nowa trasa do Lwowa) oraz Norwegian. Od sierpnia – SAS.

– Zdajemy sobie sprawę, że wszyscy będziemy musieli odnaleźć się w nowej rzeczywistości – mówi Elwira Postrożna z Portu Lotniczego Szczecin – Goleniów.

Dlatego też, przygotowując się do przyjęcia pierwszych pasażerów, port lotniczy wraz z liniami lotniczymi podjęli wspólne działania, aby latanie, ze względu na COVID-19, było bezpieczne.

Linie lotnicze wprowadzają obowiązek noszenia maseczek, każdy samolot podlegać będzie dezynfekcji, zminimalizowane zostaną podawanie cateringu i sprzedaż pokładowa. Przemieszczanie się po pokładzie samolotu będzie ograniczone i możliwe tylko po uzyskaniu zgody personelu pokładowego. Samoloty wyposażone będą w filtry HEPA.

Również na lotnisku spotkamy się z „nową sytuacją”.

Z terminala pasażerskiego korzystać będą mogli tylko i wyłącznie pasażerowie, którym przed wejściem zmierzona została temperatura. Osoby odprowadzające będą mogły się pożegnać na terenie parkingów. Wewnątrz terminala pasażerskiego obowiązkowe będzie noszenie maseczek oraz dezynfekowanie rąk przed i po kontroli bezpieczeństwa. Na terenie terminala pasażerskiego, w strefie przed, jak i po odprawowej, rozstawione będą punkty do dezynfekcji rąk. Codziennie, w godzinach nocnych, dezynfekcji podlegać będzie cały terminal pasażerski.

Te wszystkie działania mają sprawić, że latanie będzie bezpieczne, a pasażerowie znów zapełnią lotnisko i samoloty z niego odlatujące.

Niemniej cały proces przywracania „normalności” w lotnictwie trochę potrwa.

– Dlatego też Port Lotniczy Szczecin – Goleniów rozpoczyna kampanię promocyjno – informacyjną #BEZWASNIEMANAS – mówi Elwira Postrożna. – Podczas kampanii, którą zapoczątkował film na naszym profilu FB https://pl-pl.facebook.com/SzczecinAirport/, chcielibyśmy zachęcać mieszkańców Pomorza Zachodniego do korzystania z naszego regionalnego portu lotniczego. Zachęcać do lokalnego patriotyzmu, poprzez który wspieramy nasze zachodniopomorskie firmy. Liczymy na wszystkich państwa, bo #BEZWASNIEMANAS.

(r)

fot. – źródło: Port Lotniczy Szczecin – Goleniów

Poprzedni artykułBudowa obwodnicy Wałcza w ciągu S10 będzie wznowiona 
Następny artykułDzień Rodzicielstwa Zastępczego. Przyjąć z czułością, zaakceptować


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj