Nowa sygnalizacja na Pierwszej Brygady i Konopnickiej już działa

0

Po zakończeniu przebudowy  ulic Pierwszej Brygady i M. Konopnickiej, w sobotę 30 maja włączona została nowa, stacjonarna sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniach z Dworcową i Towarową – po obu stronach wiaduktu kolejowego. Sygnalizacja ma poprawić bezpieczeństwu i płynność ruchu na przebudowanej drodze.

Włączenie sygnalizacji poprzedziły kilkudniowe testy. Uporządkuje ona ruch, ułatwiając kierowcom wyjazd z ulic Dworcowej i Towarowej. Nowy cykl sterowania ruchem ma też poprawić przepustowość tego odcinka ulic, przy zachowaniu bezpieczeństwa kierujących i pieszych. Programując system, uwzględniono też panujące nadal utrudnienia związane z przebudową i zamknięciem wiaduktu w rejonie ulic Towarowej i Wyszyńskiego.

Po zakończeniu przebudowy śródmiejskiego odcinka drogi powiatowej obowiązywać będzie nadal – wprowadzona wcześniej – organizacja ruchu. Zachowano więc zakaz skrętu w lewo z ul. M. Konopnickiej w Dworcową, ze względu na geometrię skrzyżowania. Ważność zachowuje także zakaz skrętu z ul. Pierwszej Brygady w Towarową – jednak w tym przypadku obowiązywać będzie do czasu zakończenia przebudowy wiaduktu kolejowego nad ul. Wyszyńskiego.

Uruchomienie sygnalizacji kończy inwestycję Zarządu Dróg Powiatowych w centrum Stargardu. Prace budowlane, prowadzone przez firmę Strabag, dobiegły końca dwa tygodnie przed założonym terminem. Wartość przebudowy odcinka drogi powiatowej wyniosła ogółem ponad 3,6 mln zł. 80 proc. tej kwoty pokrywa dofinansowanie przyznane z rządowego Funduszu Dróg Samorządowych.

Przypominamy kierowcom o włączeniu nowej sygnalizacji, która zmienia zasady poruszania się w tym miejscu.

(r), fot. – źródło: Starostwo w Stargardzie

Poprzedni artykułOSiR Stargard: Wracamy na dobre!
Następny artykułKoronawirus. Niski przyrost zachorowań w województwie  


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj