Akcja szycia pościeli dla szpitala. Pomogli Filter i Lotto

0

Stargardzki szpital przy ul. Wojska Polskiego 27 wciąż może liczyć na pomoc. Właśnie trafiło tam 70 kompletów wielorazowej pościeli. To efekt współpracy firmy Filter ze Stargardu i Fundacji Lotto.

Akcja szycia pościeli została zorganizowana w porozumieniu z SPWZOZ. Materiał – ekologiczna, wytrzymała bawełna – spełnia wszystkie wymogi i może być używany w placówkach medycznych. Pościel, która trafiła do szpitala w Stargardzie, jest wielokrotnego użytku.

Inicjatywę Fundacji Lotto, w ramach programu Kumulacja Dobrej Woli, wsparła firma Filter, która zlokalizowana jest w Stargardzkim Parku Przemysłowym. Lotto zakupiło wszystkie niezbędne materiały – nie tylko tkaninę, ale także nici i igły. Filter zorganizował w szwalni stanowiska pracy dla wolontariuszy – z zachowaniem odpowiednich odległości i innych zasad bezpieczeństwa. Stargardzka firma przygotowała także kroje pościeli, a doświadczeni pracownicy służyli radą podczas szycia.

70 gotowych kompletów pościeli spakowano i przekazano dyrekcji SPWZOZ.

To kolejna akcja, w którą włączyło się przedsiębiorstwo z naszego miasta. Na początku epidemii koronawirusa pracownicy poświęcili wolny dzień, żeby uszyć dziesiątki strojów ochronnych, które za darmo trafiły do stargardzkiego szpitala. Filter współpracował również z Klippan Safety Polska i CJO Effects. Tym razem działał wspólnie z Fundacją Lotto. Wszystko po to, by wspomóc tutejszych medyków i pacjentów w tym trudnym czasie.

(r) – źródło: UM w Stargardzie

fot. Totalizator Sportowy sp. z o. o. Oddział w Szczecinie

Poprzedni artykułOpony z fabryk Bridgestone w darze dla trzech szpitali  
Następny artykułKoronawirus. 24. zakażona osoba w powiecie stargardzkim


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj