Straż Miejska. Patrolują na rowerach

0

Na ulice i aleje parkowe Stargardu wyjechały dwuosobowe patrole rowerowe Straży Miejskiej. Kolejny rok z rzędu funkcjonariusze na dwóch kółkach zadbają o porządek i bezpieczeństwo w mieście. Przy sprzyjającej pogodzie będzie można ich spotkać przez całe lato.

Mobilni strażnicy mogą szybko podjąć interwencję na miejscu lub przyjąć zgłoszenie z innego rejonu. Funkcjonariusze patrolują w ten sposób głównie ścieżki rowerowe, gdzie pojawiają się samochody blokujące przejazd. Można ich spotkać także w parkach, na cmentarzach oraz na osiedlach – wszędzie tam pilnują bezpieczeństwa stargardzian i reagują na zgłoszenia związane z zakłócaniem porządku.

Straż Miejska działa na terenie całego Stargardu. Tylko w ubiegłym roku funkcjonariusze odnotowali ponad 17 000 zdarzeń. Wiele z nich pochodziło od mieszkańców – przeszło 5 300. Służba SM odbywa się w dni powszednie od 7:00 do 22:00, a w soboty, niedziele i święta porządku pilnuje patrol interwencyjny. Dodatkowo całodobowo pod numerem alarmowym 986 działa dyżurny techniczny miasta. Mieszkańcy mogą także zgłosić mniej pilne sprawy za pomocą formularza, który znajduje się tutaj.

(r) – źródło: UM w Stargardzie

fot. UM w Stargardzie/archiwum

Poprzedni artykułKonopnickiej. Zmiana organizacji ruchu od Piłsudskiego do Wojska Polskiego
Następny artykułBłękitni Stargard. Cenny punkt po powrocie


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj