Ruszają opryski na terenach zielonych. Ma być mniej komarów, kleszczy i meszek

1

Jak co roku miasto będzie prowadzić opryski przeciw komarom, kleszczom i meszkom. Działania te zaplanowano od wtorku (9.06.) do czwartku (11.06.). Prace potrwają w godz. 18:00 – 6:00. Termin może ulec zmianie w przypadku niesprzyjających warunków atmosferycznych – informuje magistrat.

Akcja będzie przeprowadzana na terenach:

– parków: Bolesława Chrobrego, Piastowskiego, Popiela, przy obwodnicy Staromiejskiej, Jagiellońskiego, Zamkowego, 3 Maja, Panorama, Batorego, przy ul. Lotników;

– cmentarzy: przy ul. T. Kościuszki, przy ul. Spokojnej (Giżynek), przy ul. Lotników;

– skwerów i terenów zielonych: przy SCK, przy placu Majdanek, na zbiegu ul. M. Konopnickiej i ul. J. Piłsudskiego, przy ul. Cz. Tańskiego, przy ul. Armii Krajowej/ul. W. Pileckiego/ul. L. Staffa, przy alei Dębowej (tzw. Osetno);

– rowów melioracyjnych i kanałów: Polny „P”, W. Reymonta „R”, Kanał Ulgi „A”, Kanał Ulgi „U”, przy ul. M. Skłodowskiej-Curie, Kanał Młyński, Młynówka, przy ul. Na Grobli, przy ul. Grudziądzkiej.

W trakcie odkomarzania należy zamknąć okna budynków mieszkalnych i innych obiektów, oraz oddalić się z miejsca oprysków. Po około 30 minutach od zakończenia akcji można bezpiecznie przebywać na danym terenie. Dzięki opryskom zmniejszy się liczba komarów, kleszczy i meszek.

Aby odkomarzanie było skuteczne, musi być przeprowadzane w sprzyjających warunkach. Konieczna jest sucha i bezwietrzna pogoda, nie może też być zbyt ciepło. O ewentualnej zmianie terminu oprysków będziemy informować na bieżąco.

(r)

fot. pexels.com

Poprzedni artykułPEC wyłączyło swoje piece, teraz grzać nas będzie geotermia
Następny artykułKoronawirus. W Zachodniopomorskiem bez zmian, w kraju kolejny rekord zakażeń


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

1 KOMENTARZ

  1. Po co te opryski jak komarów nie ma?! Zostawcie kasę i ne zabierajcie premii budżetówce oraz nagród zgodnie z decyzją Prezydenta Miasta!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj