4 mln zł dla firm na bieżące potrzeby. Wydano już 1 mln zł

2

Już 25 przedsiębiorstw złożyło wniosek do Stargardzkiej Agencji Rozwoju Lokalnego o przyznanie pożyczki płynnościowej. W puli jest na to 4 mln zł. To rozwiązanie pomoże firmom przetrwać trudny czas epidemii koronawirusa. Do tej pory rozdysponowano 1 mln zł.​

– Bezpośrednia pomoc finansowa od nas jest potrzebna tym przedsiębiorcom, którzy nie mogą uzyskać wsparcia ze strony rządu. Zachęcam właścicieli lokalnych firm do skorzystania ze wsparcia przygotowanego przez SARL – mówi prezydent Rafał Zając.

Pożyczki kierowane są do właścicieli mikro, małych lub średnich przedsiębiorstw. To pomoc dla firm, które z powodu epidemii koronawirusa mają trudności z zachowaniem płynności finansowej. Wsparcie mogą otrzymać przedsiębiorstwa działające w sektorach szczególnie dotkniętych skutkami epidemii, m.in. branża usługowa – np. transport, hotelarstwo, turystyka, gastronomia, handel detaliczny. Firmy powinny prowadzić działalność na terenie województwa zachodniopomorskiego i posiadać zdolność kredytową.

Pożyczkę w wysokości do 25 tys. zł mogą otrzymać podmioty opłacające zryczałtowany podatek dochodowy w formie ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych lub karty podatkowej. Z myślą o pozostałych podmiotach przygotowano wsparcie do 250 tys. zł. Pieniądze powinny być przeznaczone nie tylko na zabezpieczenie płynności finansowej przedsiębiorstwa, ale też wypłatę wynagrodzeń pracownikom, zakup towarów handlowych i finansowanie zobowiązań, które powstały po 1 stycznia br.

Maksymalny okres spłaty pożyczki to 60 miesięcy (5 lat). Przedsiębiorca może ubiegać się o 6-miesięczną karencję w spłacie kapitału pożyczki lub w spłacie kapitału i odsetek – przy założeniu, że nie wydłuży ona maksymalnego okresu spłaty.

Wypełnione wnioski należy przesłać na adres e-mail: [email protected]. Wszystkie dokumenty są do pobrania na stronie www.sarl.pl. Dodatkowe informacje można uzyskać także telefonicznie: Elżbieta Tomaszewska – 91 578 26 97, Beata Kula – 605 181 506.

(r)

fot. UM w Stargardzie/archiwum

Poprzedni artykułDo akcji „Cyber oko dla Filipka” dołącza mistrz KSW Tomasz Narkun
Następny artykułCzy uda się zachować dwa zabytkowe obrazy dla Szczecina i regionu?


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

2 KOMENTARZE

  1. Wstrzymano w mieście środki dla budżetu między innymi na nagrody, ale lekką ręką 1 000 000 złoty idzie na remont kolegiaty, pomysłu i środków na bezpośrednią pomoc z miasta dla przedsiębiorców nie było i nie ma !

  2. Bogate te nasze miasto, zabiera budżetówce ale finansuje zadania innych samorządów jak na przykład ratowników nad j. Miedwie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj