Wakacyjna korekta rozkładu jazdy pociągów

0

W niedzielę 14 czerwca wprowadzona zostanie zmiana rozkładu jazdy pociągów, która zapewni wprowadzenie pociągów wakacyjnych i umożliwi koordynowanie prac na kolejnych szlakach. Informacje o kursowaniu pociągów na portalpasazera.pl.

Wakacyjna korekta rozkładu jazdy będzie obowiązywać od 14 czerwca do 29 sierpnia. PKP PLK wraz z przewoźnikami przygotowały na ten czas odpowiednią ofertę podróży, uwzględniając możliwości sieci kolejowej.

W porównaniu do poprzednich wakacji, zwiększył się standard obsługi na kilkudziesięciu stacjach i przystankach. Rozkład jazdy pociągów można sprawdzić na portalpasazera.pl i w aplikacji Portal Pasażera.

Od 26 czerwca na sezon letni wrócą bezpośrednie połączenia kolejowe do Zakopanego. Pod Tatry pojadą m.in. składy z Gdyni, Szczecina, Warszawy i Krakowa. Kolejowe połączenia sezonowe Koszalin – Mielno Koszalińskie od końca czerwca ułatwią dojazd na wypoczynek nad morzem. Na Lubelszczyźnie pojadą wakacyjne pociągi na trasach Chełm – Włodawa oraz Rejowiec – Hrebenne. Wrócą również połączenia w woj. świętokrzyskim na trasach z Kielc do Buska-Zdroju i Sandomierza. Już w maju rozpoczęły się sezonowe kursy na trasie z Białegostoku do Walił.

PKP SA kontynuują największy w historii program przebudowy polskich dworców. W najbliższych miesiącach kolejarze planują udostępnić podróżnym nowo wybudowane dworce w Bielsku Podlaskim, Oświęcimiu, Sędziszowie Małopolskim, Nidzicy i Pomiechówku.

Warto pamiętać o Centrum Wsparcia Klienta (CWK). To działający całodobowo zespół, który zapewnia pasażerom pomoc na każdym etapie podróży. W przypadku utrudnień na kolei, spowodowanych np. niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi, CWK organizuje zastępczy transport podróżnych do stacji docelowej czy wydawanie poczęstunków na dworcach. Pracownicy CWK współpracują z załogami pociągów pasażerskich oraz koordynują obsługę pasażerów o ograniczonej sprawności ruchowej. W czasie wakacyjnych podróży wsparciem służą także pracownicy punktów InfoDworzec.

(r), fot. (stacja Szczecin Główny) – źródło: PKP PLK SA

Poprzedni artykułOSiR. Przyszedł czas na ciężary
Następny artykułJolanta Dąbrowska-Iskra w Bramie Wałowej. Cała w kwiatach


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj