Są pieniądze na wymianę pieców. Można składać wnioski

0

Dzięki pozyskaniu przez Stargard 1,2 mln zł na projekt realizowany w ramach Zachodniopomorskiego Programu Antysmogowego (ZPA), już niedługo z naszego miasta zniknie kolejnych 200 starych pieców. Ich właściciele, jeśli zdecydują się na inwestycje w nowoczesne urządzenia grzewcze, mogą liczyć na dofinansowanie w wysokości 7,5 tys. zł. Trwa nabór zgłoszeń do ZPA.

Jak informuje magistrat, wnioski można składać od 15 czerwca (poniedziałek). Projekt trwa aż do 2023 r. lub do wyczerpania środków. Termin realizacji może ulec zmianie z uwagi na epidemię koronawirusa.

Na mieszkańców Stargardu czeka 200 grantów – każdy o wartości 7,5 tys. zł. Pieniądze powinny być przeznaczone na likwidację pieców na paliwo stałe. Będzie można je wymienić na bardziej ekologiczne – o niskiej emisyjności. Program zakłada także możliwość otrzymania dofinansowania na podłączenie do sieci ciepłowniczej. Inną opcją może być zainstalowanie ogrzewania gazowego, elektrycznego, olejowego oraz opartego na odnawialnych źródłach energii.

Dofinansowanie ma pokryć koszty likwidacji pieca opalanego paliwem stałym i np. zakupu nowego pieca wraz z jego montażem. Aby otrzymać grant, nie można rozpocząć inwestycji przed zgłoszeniem do programu i podpisaniem umowy. Kolejny warunek to określenie efektywności energetycznej budynku lub lokalu mieszkalnego (nie więcej niż EPH+W 150 kWh/m2 rocznie). Dodatkowo nieruchomość musi znajdować się w Stargardzie, a wnioski przyjmowane są tylko od osób fizycznych.

Szczegółowe zasady udziału w ZPA są w regulaminie. Pytania można zadawać mailowo: [email protected], [email protected] oraz telefonicznie: 91 578 38 44, 91 578 40 15.

Niezbędne dokumenty są do pobrania tu: https://www.stargard.pl/aktualnosci/sa-pieniadze-na-wymiane-piecow

Znajdują się też w Biurze Obsługi Klienta Urzędu Miejskiego, ul. S. Czarnieckiego 17. Wypełniony formularz wraz z załącznikami należy dostarczyć do BOK – osobiście lub pocztą.

(r)

fot. Bożena Kuszela/archiwum

Poprzedni artykułWieża widokowa Dolina Iny – nowa atrakcja na terenie Puszczy Goleniowskiej
Następny artykułKsiążnica już otwarta – na nowych zasadach


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj