Błękitni Stargard. Wskoczyli do strefy barażowej

0

Podopieczni Adama Topolskiego idą na razie jak burza. Po wyjazdowym remisie z Resovią Rzeszów i wygranej u siebie ze Zniczem Pruszków, tym razem pokonali w Wejherowie tamtejszy Gryf.

Gryf Wejherowo – Błękitni Stargard 1:3 (0:0)

Bramki: 87.min. Sroka – 70., 74.min. Fadecki (k), 78.min. Bochnak

Gryf: Ferra – Nowicki, Sikorski, Burkhardt, Sławek – Gabor, Godlewski (46. min. Lisiecki), Pek (65. min. Przygoda), Pilarski (60. min. Baranowski) Kankowski (83. min. Sroka), Gęsior

Błękitni: Sasiak – Szrek, Ostrowski, Krawczun, Sitkowski – Sanocki (77. min. Bochnak), Łysiak (80. min. Bednarski), Gawron (60. min. Polkowski), Cywiński, Fadecki – Paczuk (77. min. Kompanicki)

Mecz z ostatnim w tabeli Gryfem Wejherowo początkowo nie stanowił łatwej przeprawy. Rywal wysoko postawił poprzeczkę i – szczególnie w pierwszej połowie – stworzył kilka dogodnych okazji do strzelenia bramki. Na wysokości zadania stanęła jednak stargardzka defensywa na czele z Dominikiem Sasiakiem, po raz kolejny stojącym między słupkami.

Błękitni przeczekali nawałnicę ze strony Gryfa i do zmasowanych ataków ruszyli po kwadransie drugiej części meczu. Zarówno 70., jak i 74. minuta przyniosły stargardzianom bramki po rzutach karnych. Najpierw w polu karnym Gryfa został sfaulowany Patryk Paczuk, a następnie Jakub Szrek. W obu przypadkach „jedenastkę” skutecznie wyegzekwował Wojciech Fadecki.

Nie minęły kolejne 4. minuty, a Błękitni prowadzili już 3:0. Tym razem na listę strzelców wpisał się Mateusz Bochnak.

Gospodarzy stać było jedynie na gola honorowego, który padł w końcówce.

Po XXV kolejce podopieczni Adama Topolskiego wskoczyli na miejsce szóste, a więc barażowe w walce o awans.

Chwila nieuwagi może jednak spowodować znalezienie się w okolicach strefy spadkowej, nad którą Błękitni mają sześć punktów przewagi.

Czasu na odpoczynek jest niewiele, bo liga przyśpiesza. Już w najbliższą środę stargardzianie zagrają u siebie z Bytovią Bytów (godz.17), a w niedzielę, również u siebie, zmierzą się z Pogonią Siedlce (godz.16).