Miasto – mieszkańcom: Dzień dobry Stargard

0

Najbliższy weekend (20-21.06.) będzie pełen atrakcji – jak co roku o tej porze, choć nie na taką skalę, jak podczas Dni Stargardu. Kino i muzeum za złotówkę, gra miejska, wystawy, koncerty, a także maraton fitness – to tylko niektóre z zaplanowanych aktywności. Każdy znajdzie coś dla siebie.

Kino za złotówkę

Seanse filmowe za złotówkę w kinie SCK zawsze cieszą się dużym zainteresowaniem. W sobotę i niedzielę (20-21.06.) na dużym ekranie aż 12 różnych produkcji. Będzie można wybierać m.in. spośród animacji, horrorów, komedii i dramatów. Warto pospieszyć się z rezerwacją biletów, bo na pewno rozejdą się bardzo szybko. Najwygodniej zrobić to on-line. Wystarczy odwiedzić zakładkę repertuar. W związku z rygorem sanitarnym do sal wejdzie mniej widzów. Zarezerwowane wejściówki można odbierać w sobotę i niedzielę od 10:00. Bilety trzeba pobrać najpóźniej 30 minut przed rozpoczęciem swojego filmu. Szczegółowy plan projekcji i zasady bezpieczeństwa podczas seansów są tutaj.

Muzeum za złotówkę

W sobotę i niedzielę wszystkie wystawy w gmachu głównym MAH przy Rynku Staromiejskim można obejrzeć za 1 zł. Do zobaczenia m.in. zupełna nowość – starożytne znaleziska z naszego regionu. Muzeum będzie czynne od 10:00 do 17:00. Następna propozycja to druga odsłona Quizu Gryfa. W ubiegłym roku zabawa przyciągnęła wielu miłośników historii naszego miasta. Teraz czas na poznanie kolejnych stargardzkich ciekawostek. Quiz odbędzie się w Parku Piastowskim w sobotę (20.06.) o 17:00. Zapisy są tutaj. 777 kroków (z okazji 777-lecia nadania Stargardowi praw miejskich) pokonają z kolei uczestnicy gry miejskiej. Podczas niedzielnego (21.06.) spaceru odkryją tajemnice naszego miasta, a może nawet znajdą ukryty skarb. Zgłoszenia przyjmowane są tutaj.

Muzyka i wystawy w MDK

Młodzieżowy Dom Kultury również przygotował kilka propozycji. Do wyboru wystawy na miejscu (ul. Portowa 1) – współczesny ex libris w sali kominkowej i fotografie z działalności MDK w plenerze (sobota, 20.06., 13:00-16:00). Można będzie także posłuchać koncertów on-line. W planach wspólny występ Marcina Momota i Oliviera Michalczuka, koncert Nailah Vitha, a także „Pocztówka ze Stargardu” – wyjątkowy utwór w wykonaniu młodzieży z pracowni wokalnych Ewy i Aleksandry Krysian. Linki do koncertów będzie można znaleźć w niedzielę (21.06.) o 12:00 na stronie internetowej MDK.

Aktywnie na stadionie i w parku

Miłośnicy sportu też mogą ciekawie spędzić ten weekend. W sobotę (20.06.) o 10:00 na stadionie lekkoatletycznym przy ul. Sportowej 1 rozpocznie się test Coopera. Uczestnicy sprawdzą swoją kondycję we wspólnym biegu, a potem mogą wziąć udział w trójboju lekkoatletycznym. Liczba miejsc jest ograniczona, dlatego warto jak najszybciej zapisać się tutaj. Sportowo będzie tym razem również w Parku Chrobrego. O 16:00 w Teatrze Letnim wystartuje maraton fitness. Będą ćwiczenia spokojne i wzmacniające, ale także szybsze, pobudzające. Szczegółowe informacje i harmonogram będzie można znaleźć na facebookowym profilu OSiR.

(r)- źródło: UM w Stargardzie

Poprzedni artykułRuszyły międzynarodowe loty z lotniska Szczecin – Goleniów
Następny artykułNetto przejmuje Tesco Polska i zwiększa liczbę sklepów do prawie 700


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj