Bridgestone Stargard. Duma z 10 milionów opon

1

12 lat temu fabryka Bridgestone w Stargardzie wyprodukowała pierwszą oponę. Od tamtego czasu powstało ich 10 milionów. Polski zakład koncernu jest jednym z najnowocześniejszych w Europie. Dziennie produkuje się tu 4400 opon do samochodów ciężarowych i autobusów. W fabryce pracuje 935 osób.

Powierzchnia użytkowa zakładu, na terenie Parku Przemysłowego Nowoczesnych Technologii, to blisko 160 tys. m kw., co odpowiada 22 boiskom piłkarskim. W ciągu ostatnich 5 lat powierzchnia fabryki powiększyła się o prawie 12 tys. m kw., a zatrudnienie wzrosło o 100 osób.

10-milionowa opona, wyprodukowana w Bridgestone Stargard, stała się okazją do świętowania – na miarę pandemii – przez pracowników firmy.

Codziennie tworzą tę fabrykę

– W trudnych czasach spotkaliśmy się tu, choć na chwilę – mówił wczoraj przed głównym wejściem do zakładu jego dyrektor Piotr Kozłowski, podkreślając, że 10-milionowa opona to sukces i temat do refleksji. Przypomniał, że powstanie fabryki było wolą koncernu Bridgestone i władz miasta za prezydentury Sławomira Pajora. Zaznaczył, że zarówno wówczas, jaki i teraz współpraca między zakładem a samorządem miejskim była i jest doskonała.

– Później zaczęła się nasza historia, której podmiotem jesteście wy – pracownicy. To wy codziennie wykonujecie przeróżne rzeczy, tworząc codziennie tę fabrykę. To wasze święto. Ja tu pracuję od niecałych 5 lat. Mam nadzieję, że za mojego tu pobytu doczekam 20-milionowej opony – powiedział dyrektor Bridgestone Stargard.

Piotr Kozłowski zaznaczył: – Działalność rozpoczynaliśmy w najtrudniejszym okresie kryzysu z 2008 roku. Nasze ówczesne doświadczenia pokazały, że przy tak dużej skali operacji należy wykraczać poza problemy krótkoterminowe i skupiać się na celach długoterminowych. Dlatego wciąż, systematycznie zwiększaliśmy zatrudnienie, unowocześnialiśmy nasze linie produkcyjne i wdrażaliśmy nowe rozwiązania, które zapewniają nam przewagę konkurencyjną. Kryzys wywołany pandemią zmusił nas do przejściowego ograniczenia działalności. W dalszym ciągu jednak planujemy długoterminowo zarówno z klientami, lokalnymi partnerami, jak i naszymi pracownikami.

Od 12 lat fabryka współtworzy lokalny przemysł

Prezydent Stargardu Rafał Zając stwierdził, że przyjście koncernu Bridgestone wpłynęło na rozwój miasta. Podkreślił też, że jakość pracy osób zatrudnionych w zakładzie, a w efekcie jakość opon, to więcej bezpieczeństwa na polskich drogach.

– Pozycja Bridgestone w Stargardzie jest ugruntowana. Dziesięciomilionowa opona potwierdza ten fakt i pokazuje wciąż rosnący potencjał produkcyjny firmy. Cieszę się, że od 12 lat koncern współtworzy lokalny przemysł. Rozwój i innowacje Bridgestone w Stargardzie przekładają się także na atrakcyjność zarówno miasta, jak i regionu. Z nadzieją patrzę na trwającą rozbudowę zakładu w naszym Parku Przemysłowym Nowoczesnych Technologii. Liczę na dalszy, dynamiczny rozwój firmy, który pozwoli obronną ręką przechodzić każde trudności gospodarcze – powiedział prezydent Stargardu, a następnie wręczył dyrektorowi fabryki okolicznościowy szalik, wyprodukowany w jednej ze stargardzkich firm.

Opony produkowane w Stargardzie trafiają m.in. do samochodów marki Daimler, Iveco, Volvo i Scania. Jubileuszowa opona to Bridgestone Duravis R002, przeznaczona do wszystkich rodzajów pojazdów ciężarowych. Dzięki wyjątkowej wytrzymałości i długiej żywotności umożliwia flotom obniżenie kosztów przejechanego kilometra, a jednocześnie zapewnia doskonałą przyczepność przez cały rok.

Goście i pracownicy zakładu mogli złożyć swoje podpisy na tej oponie.

Bridgestone Stargard przyczynia się do realizacji ogólnoświatowego celu, jakim jest redukcja poziomu emisji CO2 poprzez zakup energii z gwarancją pochodzenia.

Bożena Kuszela

fot.: Bożena Kuszela, Bridgestone (fot. 25 i 26)

Poprzedni artykułWybory prezydenta RP. Dopisanie do spisu wyborców lub głosowanie na podstawie zaświadczenia
Następny artykułKoronawirus. 26. zakażona osoba w powiecie stargardzkim


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj