Powstaną kolejne kilometry tras rowerowych – w kierunku Ińska i Drawska

0

Zachodniopomorski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Koszalinie ogłosił przetarg na wykonanie i oznakowanie kolejnych kilometrów szlaków rowerowych na Trasie Pojezierzy Zachodnich w pobliżu Drawska i Wapnicy. Dzięki tym inwestycjom uroki Ińskiego Parku Krajobrazowego czy Pojezierza Drawskiego będą bardziej dostępne dla rowerzystów.

Wsparcie środków unijnych pozwoli tym razem na budowę ok. 3,35 km trasy rowerowej wzdłuż drogi krajowej nr 10 od Nosowa do Wapnicy. Rozbudowana będzie także droga wojewódzka nr 173 na odcinku Drawsko Pomorskie – Zarańsko o długości 4,45 km. Dodatkowo na odcinku od rzeki Iny do miejscowości Kozy oznakowane zostanie ponad 16 km szlaku.

– Mocno wierzymy w potencjał turystyczny i piękno Pomorza Zachodniego. Już wiele lat temu postawiliśmy na turystykę aktywną, turystykę rowerową. Dziś, ten rodzaj wypoczynku, z dala od zgiełku, ale blisko natury, mocno zyskuje na popularności – podkreśla Olgierd Geblewicz, marszałek województwa zachodniopomorskiego.

Zaplanowane prace obejmą m.in. zaprojektowanie i budowę tras rowerowych, rozbiórkę istniejącej nawierzchni, prace ziemne, budowę nowych oraz istniejących przepustów, przebudowanie skrzyżowań.

Zadanie powinno być wykonane do końca lipca 2021 r. Inwestorem jest Zachodniopomorski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Koszalinie, który na oferty w ogłoszonym przetargu czeka do 13 lipca.

Trasa Pojezierzy Zachodnich liczy ponad 420  km i poprowadzi przez malownicze obszary pojezierzy Myśliborskiego, Choszczeńskiego, Ińskiego, Drawskiego i Szczecineckiego. Trasa ma dwie odnogi. Południowa, rozpoczyna się w pobliżu Siekierek i prowadzi aż do Białego Boru. Już dziś, od mostu w Siekierkach, można dojechać nową, liczącą 36 km trasą do Trzcińska Zdroju.  Dalej szlak wiedzie drogami gminnymi i leśnymi przez Dobropole, Góralice i Tchórzno do Myśliborza. Część trasy jest gotowa, część wymaga oznakowania, część jest projektowana. Szlak prowadzi do Ińska, gdzie łączy się z „odnogą szczecińską”. Dalej przebiega przez Drawsko Pomorskie, Złocieniec, Czaplinek do Szczecinka i w gminie Biały Bór dochodzi do granicy z województwem pomorskim. Aktualny stan prac można śledzić pod adresem www.trasyrowerowe.wzp.pl

(r) – źródło: Biuro Prasowe UM WZ

fot. www.rowery.wzp.pl/trasa-pojezierzy-zachodnich-20

Poprzedni artykułWybory prezydenta RP. Bezpłatny transport do lokalu wyborczego
Następny artykułRoboty na węźle drogowym Szczecin Kijewo – utrudnienia od wtorku do czwartku


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj