Wybory prezydenta RP. Bezpłatny transport do lokalu wyborczego

0

Osoby z niepełnosprawnościami, w tym mające problemy z poruszaniem się, również będą mogły wziąć udział w wyborach prezydenta RP. Wystarczy w niedzielę 28 czerwca zadzwonić do Urzędu Miejskiego w Stargardzie w sprawie bezpłatnego transportu.

Dowóz ww. osób do lokalu wyborczego można zgłaszać w godz. od 8:00 do 20:00. Każda z osób mających kłopoty z samodzielnym poruszaniem się, będzie mogła liczyć na pomoc w zejściu po schodach, podprowadzeniu do samochodu, a także z wprowadzeniem do lokalu wyborczego i z powrotem do domu. Wystarczy w dniu wyborów zadzwonić pod nr tel. 91 578 46 22.

W Stargardzie 16 lokali wyborczych jest pozbawionych barier architektonicznych. Każdy wyborca, w tym wyborca z niepełnosprawnościami, może  głosować w wybranym przez siebie lokalu wyborczym, także w lokalu dostosowanym do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Wniosek o dopisanie do spisu wyborców w wybranym przez siebie obwodzie głosowania trzeba złożyć do wtorku (23.06.). Więcej informacji na ten temat można znaleźć tutaj.

(r) – źródło: UM w Stargardzie

fot.: niepelnosprawni.gov.pl

Poprzedni artykułBłękitni Stargard. Sami sobie komplikują sytuację
Następny artykułPowstaną kolejne kilometry tras rowerowych – w kierunku Ińska i Drawska


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj