Wybory prezydenta RP. Głosowanie w wybranym lokalu

0

Każdy wyborca, w tym wyborca z niepełnosprawnościami, może głosować w wybranym przez siebie lokalu wyborczym, także w lokalu dostosowanym do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Wniosek o dopisanie do spisu wyborców w wybranym przez siebie obwodzie głosowania trzeba złożyć do wtorku 23 czerwca. Zgłoszenie dotyczy również ewentualnej drugiej tury wyborów.

W przypadku ponownego głosowania (druga tura), wyborca, który nie złożył wcześniej wniosku o dopisanie do spisu wyborców w wybranym przez siebie obwodzie głosowania, może taki wniosek złożyć w terminie do 7 lipca 2020 r.

Dokumenty składa się w godzinach pracy urzędu, we właściwym, ze względu na miejsce zamieszkania, urzędzie gminy. Wnioski od mieszkańców Stargardu przyjmowane są w Ratuszu, Rynek Staromiejski 1, pok. nr 1, tel.: 91 577 08 69, 91 834 18 06. Po złożeniu powyższego wniosku wyborca zostanie skreślony ze spisu wyborców w obwodzie właściwym dla miejsca stałego zamieszkania.

W lokalu wyborczym można również głosować przy użyciu nakładki na kartę do głosowania, sporządzonej w alfabecie Braille’a. W dniu wyborów obwodowa komisja wyborcza wraz z kartą do głosowania wyda wyborcy z niepełnosprawnością, na jego prośbę, nakładkę na tę kartę. Po oddaniu głosu wyborca obowiązany jest zwrócić ją komisji obwodowej.

(r) – źródło: UM w Stargardzie

ilustr.: gov.pl

Poprzedni artykułKoronawirus. 26. zakażona osoba w powiecie stargardzkim
Następny artykułBłękitni Stargard. Sami sobie komplikują sytuację


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj