Nagrody dla najlepszych uczniów. Dali radę mimo pandemii

0

Dobiegający końca rok szkolny 2019/2020 z pewnością będzie zapamiętany przez uczniów, jako zupełnie inny niż poprzednie. Z powodu epidemii koronawirusa część zajęć prowadzono zdalnie. To jednak nie stanowiło przeszkody dla zdolnej młodzieży z naszego miasta. Dlatego prymusi ze stargardzkich szkół podstawowych i tym razem zostali uhonorowani przez prezydenta Rafała Zająca i jego zastępczynię Ewę Sowę.

Każdy z tych uczniów otrzymał nagrodę w wysokości 1000 zł.

– Mimo tego szczególnego czasu udało się wam dostosować do zmieniającej się rzeczywistości i kontynuować naukę na wysokim poziomie. Gratuluję ambicji i chęci zdobywania wiedzy niezależnie od okoliczności. Wyrazy wdzięczności należą się również rodzicom i nauczycielom, którzy wam to ułatwili – mówił w swoim gabinecie do nagradzanych prymusów prezydent Rafał Zając.

Aby zachować zasady bezpieczeństwa, prezydent spotkał się i jeszcze będzie się spotykał – do czwartku (25.06.) – z uczniami, rodzicami i nauczycielami w niewielkich grupach (fotorelacja z wręczenia nagród na www.stargard.pl jest aktualizowana na bieżąco).

Wizyta absolwentów w gabinecie prezydenta była okazją do gratulacji, ale także rozmów o planach na przyszłość.

– Przed wami kolejne wyzwania. Życzę powodzenia w wyborze właściwych szkół, a później kierunków studiów. Każdego roku cieszę się, że wasze zainteresowania są tak różnorodne. Osiągacie świetne wyniki zarówno w naukach ścisłych, jak i przedmiotach humanistycznych. Zdobywajcie wiedzę i doskonalcie swoje umiejętności, ale pamiętajcie również o odpoczynku i realizacji innych, pozaszkolnych pasji – mówi prezydent Rafał Zając.

Nagrody otrzymali:

– Lidia Iwańkowicz – Szkoła Podstawowa nr 1,

– Dominika Mierzwa – Szkoła Podstawowa nr 2,

– Magdalena Maszczyk – Szkoła Podstawowa nr 3,

– Jakub Jaromir Jeske – Szkoła Podstawowa nr 4,

– Brajan Alan Janczyński – Szkoła Podstawowa nr 5,

– Adam Tomasz Olszewski – Szkoła Podstawowa nr 6,

– Tomasz Marzec – Szkoła Podstawowa nr 7,

– Rafał Kubacki – Szkoła Podstawowa nr 8,

– Eryk Gnitecki – Szkoła Podstawowa nr 11.

Każdy z nagrodzonych uczniów zdobył średnią ocen powyżej 5,00 i przynajmniej bardzo dobre zachowanie. Wielu z nich z sukcesami uczestniczyło także w konkursach i olimpiadach.

(r), fot. – źródło: UM w Stargardzie

Poprzedni artykułRoboty na węźle drogowym Szczecin Kijewo – utrudnienia od wtorku do czwartku
Następny artykułWoliński Park Narodowy. Radość z narodzin żubra


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj