Rusza przetarg na dokumentację dla obwodnicy Stargardu w ciągu DK20 ​

0

Szczeciński oddział GDDKiA wysłał do Dziennika Urzędowego Unii Europejskiej ogłoszenie o przetargu na dokumentację dla obwodnicy Stargardu w ciągu DK20. Nowa droga ma powstać do 2028 roku w ramach rządowego Programu budowy 100 obwodnic.

Obwodnica o szacowanej długości 4,4 km będzie biec na wschód od Stargardu i umożliwi ominięcie miasta przez ruch tranzytowy z DK20.

W zakres przetargu wchodzi opracowanie Studium techniczno-ekonomiczno-środowiskowego wraz z raportem oddziaływania na środowisko oraz elementów koncepcji programowej wraz z wykonaniem badań podłoża. Dokumentacja ta pozwoli wyznaczyć przebieg drogi, który zostanie wybrany w decyzji środowiskowej. Następnie będą uszczegółowione rozwiązania projektowe i określone warunki podłoża gruntowego.

Łącznie na wykonanie całości dokumentacji projektant będzie miał blisko 3 lata (35 miesięcy). Umożliwi ona ogłoszenie przetargu na realizację nowej obwodnicy w formule Projektuj i buduj, co jest przewidziane na 2023 rok. Plan zakłada, że inwestycja zostanie zrealizowana w latach 2024-2028.

Stargard już ma obwodnicę w ciągu drogi ekspresowej S10. Przez miasto (ulicami: Bydgoską, Skłodowskiej-Curie, Gdańską, Gdyńską) ciągle jednak przebiega DK20, prowadząca od Stargardu przez Drawsko Pomorskie, Szczecinek i Bytów do Gdyni. Pełne wyprowadzenie z miasta ruchu tranzytowego z dróg krajowych stanie się możliwe po realizacji obwodnicy również w ciągu DK20

Nowa trasa będzie omijać Stargard od wschodu. Droga rozpocznie się od strony Drawska Pomorskiego, kilkaset metrów przed początkiem obszaru zabudowanego Stargardu, i pobiegnie w kierunku południowym, przecinając linię kolejową i dalej dolinę rzeki Krąpiel, by włączyć się na węźle Stargard Wschód, który musi być rozbudowany, w istniejącą S10.

Dokładny przebieg drogi oraz rozwiązania techniczne zostaną określone w procesie przygotowawczym.

(r)

mapka – GDDKiA O/Szczecin

Poprzedni artykułUratowali dziki, które wpadły do studzienki
Następny artykułBałagan przy paczkomacie. Niecierpliwi otwierają przesyłki na miejscu i zostawiają opakowania ze swoimi danymi


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj