Miejskim autobusem nad Miedwie – częściej i taniej  

0

Od soboty 27 czerwca do 31 sierpnia br. zapłacimy mniej, jadąc autobusem MPK na plażę nad Miedwiem. Co roku w sezonie wakacyjnym miejski przewoźnik obniża ceny biletów dla stargardzian, którzy chętnie wypoczywają nad wodą. To dla nich niedaleko plaży w Zieleniewie jest przystanek linii 34.

Tylko w weekendy w rozkładzie jazdy „34” znalazło się po 13 kursów nad jezioro i tyle samo powrotnych do miasta. Za przejazd ze Stargardu zapłacimy 2,80 zł – bilet normalny lub 1,40 zł – bilet ulgowy. Jeżeli ktoś zamierza pokonywać tę trasę często, to ze Stargardzką Kartą Mieszkańca bez ograniczeń może przemieszczać się z miesięcznym biletem normalnym już za 44 zł, a za 22 zł – z ulgowym.

Trasa autobusu linii 34 rozpoczyna się w Zintegrowanym Centrum Przesiadkowym. Kolejne przystanki znajdują się przy ul. Szczecińskiej. Aby dotrzeć nad Miedwie, wystarczy wysiąść na przystanku Zieleniewo – plaża. Aktualny rozkład jazdy jest na stronie www.rozklady.mpkstargard.pl.

Pasażerowie mogą korzystać z biletomatów, które są w autobusach i Zintegrowanym Centrum Przesiadkowym. Dodatkowo w ZCP działa kasa – od poniedziałku do piątku w godz. 6:00-18:00 oraz w soboty – 8:00-16:00. Punkt sprzedaży przy ul. Tańskiego jest czynny od poniedziałku do piątku w godz. 6:00-18:00, podobnie jak kasa przy ul. Moniuszki. Inna opcja zakupu biletów to aplikacja mobilna – SkyCash, Mpay, Mobilet. Sprzedaż jest też w autobusach – u kierowców kupimy bilety jednorazowe i dziesięcioprzejazdówki.

Pasażerowie powinni pamiętać o kliku prostych zasadach, które zwiększają bezpieczeństwo podczas podróży. Należy zasłaniać usta i nos. Po wejściu do autobusu wskazane jest zdezynfekowanie dłoni – w pojazdach montowane są bezdotykowe urządzenia z płynem odkażającym. Przywrócone zostały przystanki „na żądanie”, a pasażerowie mogą korzystać z tzw. ciepłego guzika. Dodatkowo w autobusach uruchomiono klimatyzację.

(r)

fot. Rafał Nartowski/archiwum – źródło: UM w Stargardzie

Poprzedni artykułBałagan przy paczkomacie. Niecierpliwi otwierają przesyłki na miejscu i zostawiają opakowania ze swoimi danymi
Następny artykułPotrójne święto saperów w Stargardzie


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj