STBS z brązem na podium

0

Stargardzkie TBS zajęło III miejsce w Ogólnopolskim Rankingu Najlepszych Towarzystw Budownictwa Społecznego za 2020 r. Zestawienie stworzyli specjaliści ze Strefy Gospodarki – dodatku tematycznego do Dziennika Gazety Prawnej.

Jak podkreślili dziennikarze, stargardzka spółka pozytywnie wyróżnia się na tle innych TBS-ów z całej Polski.

Podczas tworzenia rankingu wzięto pod uwagę wiele kryteriów, m.in. wykorzystanie środków unijnych. STBS przeznacza zdobyte dofinansowania np. na termomodernizację kamienic w całym mieście. Również dzięki unijnemu wsparciu powstaje Stargardzkie Centrum Nauki.

Kolejnym punktem odniesienia były działania podejmowane na rzecz lokalnej społeczności. STBS, uczestnicząc w pracach Społecznego Komitetu Rewitalizacji, ma wpływ na aktywizowanie mieszkańców budynków wielorodzinnych i kamienic, przez co ich najbliższe otoczenie zyskuje nowy wygląd i funkcjonalność. Spółka wraz ze Stowarzyszeniem „Potrzebny Dom” zorganizowała także festyn dla stargardzian z os. Lotnisko.

Ważnym i docenianym w kraju działaniem Stargardzkiego TBS jest mieszkalnictwo wspomagane. To szansa na normalne życie m.in. dla osób wychodzących z bezdomności, opuszczających różne formy pieczy zastępczej, seniorów, a także dla osób z niepełnosprawnościami. Takie mieszkania są dostosowane do szczególnych potrzeb lokatorów i umożliwiają im większą samodzielność.

Z pomocą STBS od 2019 r. z powodzeniem działa także program Złota Rączka. To bezpłatna pomoc w drobnych, domowych naprawach i remontach dla samotnych seniorów powyżej 75 lat.

(r) – źródło: UM w Stargardzie

fot. STBS

Poprzedni artykułBasteja znowu czynna – od 1 lipca
Następny artykuł49. Błękitna Wstęga Jeziora Miedwie


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj