Strażnicy miejscy na ratunek kotu i kaczkom

0

Nietypową interwencję przeprowadzili funkcjonariusze Straży Miejskiej w Stargardzie. Strażnicy dostali zgłoszenie o kocie uwięzionym pod mostem na ul. Kuśnierzy. Na miejscu pojawili się także pracownicy szczecińskiego TOZ oraz MPGK. Zwierzę udało się uratować.

Kot znajdował się w studzience kanalizacyjnej. Dostęp do niego był utrudniony. Dzięki wspólnym działaniom strażników, Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami i Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej udało się uwolnić przestraszonego czworonoga. Kot nie odniósł żadnych poważnych obrażeń.

Straż Miejska w Stargardzie po raz kolejny pomogła zwierzęciu w potrzebie. Kilka tygodni temu funkcjonariusze zabezpieczyli kaczkę, która wraz z 11 kaczętami próbowała bezskutecznie przejść przez ruchliwą ulicę. Cała gromadka została umieszczona w nowej lokalizacji – z daleka od miasta.

Jeżeli spotkamy w Stargardzie bezdomne lub dzikie zwierzę potrzebujące pomocy, wystarczy zadzwonić do strażników miejskich – nr tel. 986 lub 91 577 50 90. Funkcjonariusze powiadomią odpowiednie służby. Poza godzinami pracy strażników zgłoszenia przyjmuje Policja, tel. 997.

(r) – źródło: UM w Stargardzie

fot. Straż Miejska w Stargardzie

Poprzedni artykułKolejny weekend z promocjami. Pyszności czekają
Następny artykułLepsza diagnostyka koronawirusa w regionie. Będą dobrowolne testy dla osób w wieku produkcyjnym


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj