Aby na placu zabaw było bezpiecznie. Wytyczne GIS

0

Higiena, zachowanie dystansu i czujność rodziców lub opiekunów – wtedy wizyta na placu zabaw jest bezpieczna. Zarząd Usług Komunalnych przygotował zalecenia na podstawie wytycznych Głównego Inspektoratu Sanitarnego. Można je znaleźćtutaj.

Przede wszystkim na taki plac powinny przychodzić osoby zdrowe, bez żadnych objawów choroby. Ta zasada dotyczy zarówno dzieci, jak i rodziców oraz opiekunów. Jak podaje GIS, najbezpieczniej byłoby zachować przynajmniej dwumetrowy odstęp między bawiącymi się. Jeżeli z urządzeń w tym samym czasie korzysta wiele osób, warto poczekać lub wybrać się w inne miejsce. W Stargardzie jest wiele dobrze wyposażonych placów, dostosowanych także do potrzeb dzieci z niepełnosprawnościami.

Planując wizytę na placu zabaw, warto zaopatrzyć siebie lub dziecko w środki odkażające – np. chusteczki lub płyny. Jeżeli dzieci korzystają w takim miejscu z własnych zabawek, po powrocie do domu je także należy umyć lub wyprać. Dodatkowo na placach zabaw najlepiej zrezygnować z jedzenia lub picia. I choć trudno wymagać od najmłodszych ścisłego przestrzegania zaleceń, to jednak można – także poprzez zabawę – nauczyć dzieci podstawowych zasad bezpieczeństwa.

(r) – źródło: GIS

fot. – UM w Stargardzie/archiwum

Poprzedni artykułLepsza diagnostyka koronawirusa w regionie. Będą dobrowolne testy dla osób w wieku produkcyjnym
Następny artykułWybory prezydenta RP – II tura. Dopisanie do spisu wyborców lub do wybranego lokalu


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj