Dla nich UE nie ma tajemnic

0

Zakończyła się III edycja Konkursu Wiedzy o Państwach Unii Europejskiej. W finale on-line wzięło udział 6 najlepszych uczniów. Tegoroczną rywalizację zwyciężył Wiktor Nowak z Zespołu Szkół nr 5.

Zmagania po raz kolejny przygotował Młodzieżowy Zespół Doradczy Prezydenta Miasta Stargard wraz z Punktem Informacji Europejskiej Europe Direct.

– Cieszę się, że zdecydowaliście się na organizację kolejnej edycji konkursu także w tym roku. Świetnie radzicie sobie mimo tych szczególnych warunków. Spotykamy się wprawdzie wirtualnie, ale emocje związane z finałem są tak samo duże jak zawsze. Ten konkurs to już nasza tradycja. Za każdym razem jestem pod wrażeniem szerokiej wiedzy uczestników na temat Unii Europejskiej – mówiła Ewa Sowa, zastępca prezydenta.

Na etapie szkolnym w konkursie wzięło udział 55 osób. Rywalizowali ze sobą uczniowie klas 7 i 8 szkół podstawowych oraz klas 1 szkół średnich. Młodzi ludzie musieli wykazać się dużą wiedzą nie tylko na temat państw członkowskich Unii Europejskiej, ale także aktualnych wydarzeń. Jednym z tematów było funkcjonowanie UE w czasie pandemii koronawirusa.

Do finału zakwalifikowali się autorzy najlepszych prac o historii integracji europejskiej.

Ostateczna rozgrywka odbywała się w trzech rundach quizowych. W każdej z nich uczestnicy odpowiadali ustnie na dwa pytania dotyczące historii UE, obecnych wydarzeń, kultury europejskiej, a także relacji i zależności międzynarodowych w Europie oraz na osi UE – świat.

Tegoroczną rywalizację zwyciężył Wiktor Nowak z Zespołu Szkół nr 5. Na drugim miejscu uplasowała się Sandra Pośpiech ze Szkoły Podstawowej nr 4, a trzecie miejsce zajął Szymon Citar z Zespołu Szkół nr 5.

(r) – źródło: UM w Stargardzie

fot. UM w Stargardzie/Młodzieżowy Zespół Doradczy

Poprzedni artykułIńskie Lato Filmowe 2020 – festiwal inny niż zwykle
Następny artykułKoronawirus w Zachodniopomorskiem. Nie żyje 23. osoba chora na COVID-19


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj